آسیا جام جهانی 2018

درخشش آسیایی ها در اروپا؛ جهانبخش در صدر بهترین ها

فوتبال ترایب- با هت تریک در دیدار دیشب آلکمار برابر ویتسه آرنهم، علیرضا جهانبخش در فصل جاری تبدیل به آقای گل لیگ هلند شده و با به ثمر رساندن 18 گل و ارسال 12 پاس گل، موفق ترین لژیونر آسیایی شاغل در قاره سبز لقب گرفته است.

به همین بهانه در ادامه عملکرد بازیکنان موفق آسیایی در قاره اروپا در فصل جاری را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛

علیرضا جهانبخش (آلکمار)

ستاره ایرانی آلکمار دیشب موفق به ثبت یک هت تریک فوق العاده برابر ویتسه آرنهم شد تا با ثبت 18 گل، بعد از 34 سال تبدیل به اولین بازیکن این باشگاه هلندی شود که این تعداد گل را به ثمر می رساند و با این درخشش، به صدر جدول گلزنان لیگ هلند رسید. جهانبخش با ارسال 12 پاس گل، لقب موثرترین بازیکن هلند را به خود اختصاص داده است.

کریم انصاری فرد؛ المپیاکوس

اگرچه ماه های اول حضور انصاری فرد در ترکیب المپیاکوس بر او سخت گذشت، اما این بازیکن در ادامه فصل تبدیل به یکی از ستاره های ترکیب تیمش شد و حالا با به ثمر رساندن 15 گل در طول فصل، اخباری در مورد حضور این مهاجم 27 ساله در بوندسلیگا به گوش می رسد.

سون هیونگ مین (تاتنهام)

سون هیونگ مین، ستاره کره ای تاتنهام در فصل جاری تبدیل به یکی از ارکان تفکیک ناپذیر ترکیب پوچتینو در تاتنهام شده و با زدن 12 گل  نقش آفرینی در تاتیک های هجومی اسپرز، بهترین بازیکن آسیایی لیگ برتر جزیره لقب گرفته است.

کاوه رضایی؛ شارلروا

مهاجم سابق استقلال که در تابستان قبل به یکباره لژیونر شد، در اولین فصل حضور خود در اروپا نمایشی درخشان داشت و موفق شد با به ثمر رساندن 12 گل، خود را به عنوان یکی از کاندیدای کفش طلای بلژیک معرفی کند. رضایی با نمایش درخشان خود حالا یکی از انتخاب های احتمالی لیست کی روش برای جام جهانی خواهد بود.

هوانگ هین چان؛ سالزبورگ

دیگر ستاره کره ای درخشان در اروپا، در تیم شگفتی ساز سالزبورگ که موفق شد با بازگشت بزرگ برابر لاتزیو به نیمه نهایی لیگ اروپا برسد حضور داشته و وی نیز همنند هموطنش در تاتنهام تا به حال 12 گل به ثمر رسانده است.

موریوکا؛ اندرلخت

هافبک خلاق ترکیب اندرلخت، گلزن ترین ستاره ژاپن در لیگ های اروپایی به شمار می آید و اگرچه پست تخصصی وی مهاجم نیست، اما تا به حال موفق به زدن 10 گل در این کشور شده است.

شویا ناکاجیمو؛ پورتیموننزه

دیگر ستاره ژاپنی درخشان در اروپا، مهاجم ریزنقش و تکنیکی باشگاه  پورتیموننزه در لیگ پرتغال است که به صورت قرضی در این تیم بازی می کند و تا به حال موفق به زدن 9 گل در جنوب اروپا شده است.

کوان چانگ هوون؛ دیژون

هافبک 23 ساله و کره ای باشگاه دیژون فرانسه، از سال 2017 در لیگ فرانسه و باشگاه دیژون مشغول به فعالیت بوده و تا به حال موفق به زدن 9 گل برای این تیم شده است.

رضا قوچان نژاد؛ هیرنفین

ستاره ایرانی باشگاه هلندی هیرنفین، اگرچه شروع خوبی در فصل جاری نداشت اما درخشش در هفته های اخیر باعث بازگشت گوچی به ترکیب صلی هیرنفین شده و وی تا به حال موفق به زدن 8 گل در لیگ هلند شده است. بازگشت قوچان نژاد به روزهای اوج کار کی روش را برای انتخاب ترکیب اصلی خط حمله تیم ملی در جام جهانی دشوارتر می سازد.

ریتسو دوان (خرونینخن)

هافبک ریزنقش و هلندی خرونینخن، دیگر ستاره زاپنی موفق در لیگ هلند است که علیرغم حضور در میانه میدان، عملکرد خوبی در ماه های اخیر داشته و تا به حال موفق به زدن 8 گل برای تیمش شده است.

به نظر شما آیا جهانبخش بهترین لژیونر آسیا در فصل 18-2017 بود؟

Vote to see the results
31% - 23 votes
30% - 2 votes