آسیا حوزه خلیج فارس

سنگربان عربستان رکوردار تاریخ جام جهانی خواهد شد؟

فوتبال ترایب- محمد الدعایه، سنگربان سابق تیم ملی عربستان قصد دارد در سن 46 سالگی دوباره به میادین بازگشته و در جام جهانی برای این تیم به میدان برود.

محمد الدعایه که چند سال قبل به عنوان سنگربان قرن آسیا انتخاب شد، بخش تفکیک ناپذیری از موفقیت تیم ملی عربستان و الهلال در 2 دهه قبل بود و حالا برخی نشریات عربستانی خبر از احتمال بازگشت او به تیم ملی و عرصه فوتبال داده اند.

محمد الدعایه ۴۶ ساله که در سال ۲۰۱۰ رسما از دنیای فوتبال ملی خداحافظی کرده بود و مسابقه خداحافظی او در سال ۲۰۱۲ مقابل یوونتوس برگزار شد، در حال انجام تمرینات فشرده تا برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است. اگر این اتفاق رخ دهد، الدعایه به عنوان مسن ترین بازیکن همه ادوار جام جهانی برگزیده خواهد شد.

پیش از او روژه میلا، ستاره سابق فوتبال کامرون با 42 سال و 39 روز در  دیدار کامرون مقابل روسیه در جام جهانی 1994 به میدان رفته و این عنوان را به خود اختصاص داده بود.

در صورت بازگشت الدعایه، او بی شک کاپیتان تیم ملی عربستان نیز خواهد بود و عنوان پیتر شیلتون، سنگربان بزرگ انگلیس که با 40 سال و 292 در دیدار انگلیس مقابل ایتالیا در تاریخ 7 جولای 1990 بازوبند را بر بازو داشت را نیز از آن خود می کند.

مسن ‌ترین بازیکنی که اولین بازی جام جهانی خود را تجربه کرد، دیوید جیمز سنگربان انگلیس انگلستان در تاریخ  18 ژوئن 2010 مقابل الجزایر بود که وی 39 سال و 321 روز داشت.

اما تقریبا شانس رسیدن عربستان به فینال صفر است و عنوان مسن ترین بازیکن فینال جام جهانی با 40 سال و 133 روز در اختیاز دینو زوف، سنگربان افسانه ای ایتالیا در دیدار مقابل آلمان غربی در جام 1982 خواهد ماند