لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

زوال آکادمی لاماسیا؛ ترکیب عجیب بارسلونا برابر سلتاویگو

فوتبال ترایب- بعد از مدت ها، دیشب در ترکیب ابتدایی بارسلونا هیچ بازیکنی از آکادمی لاماسیا حضور نداشت. این اتفاق بعد از 16 سال دوباره رخ داد.

با تساوی 2-2 در بالایدوس، بارسا یک گام دیگر به فتح لالیگا نزدیک تر شود. اما والورده در ترکیب ابتدایی ترجیح داد با توجه به دیدار حساس فینال کوپا دلری در هفته آتی، به برخی ستاره هایش استراحت دهد و به همین دلیل، لیونل مسی، اینیستا، پیکه، بوسکتس و سرخی روبرتو از ابتدا بازی نکردند.

بدین ترتیب، هیچ بازیکنی از بازیکنان پرروش یافته در آمادمی لاماسیا در زمین حضور نداشت. ترکیب بارسا در شروع بازی دیشب شامل تراشتگن، سمدو، یری مینا، فرمالن، دینه، گومس، دنیس سوارز، پائولینیو، کوتینیو، دمبله و پاکو آلکاسر بود.

آخرین بار این اتفاق 16 سال پیش و در جریان بازی بارسلونا برابر بیلبائو در آوریل سال 2002 رخ داده بود. در آن مسابقه در ترکیب ابتدایی بارسا روبرتو بونانو، مایکل ریزیگر، فیلیپ کریستیانوال، آبلاردو فرناندز، فرانچسکو کوکو، فابیو روچمبک، فیلیپ کوکو، لوئیس انریکه، ریوالدو، خاویر ساویولا و اورمارس به میدان رفتند که هیچکدام سابقه عضویت در آکادمی بارسلونا را نداشتند.

در بازی دیشب نزدیک ترین بازیکن به آکادمی، دنیس سوارز بود که که برای تیم بارسلونا B بازی کرده اما در سلتاویگو و منچسترسیتی رشد کرده بود.