پرسپولیس آسیا

پرسپولیس برانکو؛ بهترین در لیگ قهرمانان آسیا

فوتبال ترایب- با برتری برابر السد، پرسپولیس با 13 امتیاز به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شد؛ بهترین عملکرد قرمزها در مرحله گروهی لیگ قهرمانان.

پرسپولیس در همه ادوار قبلی لیگ قهرمانان، در 6 دوره حاضر بوده است. در سال 2002 پرسپولیس به عنوان قهرمان اولین دوره لیگ برتر ایران در این مسابقات حاضر شد اما این تیم در مرحله گروهی به میزبانی ازبکستان، 2 بازی را پیروز شده و یک بازی به پاختاکور میزبان باخت. با توجه به اینکه در این دوره فقط یک تیم از هر گروه صعود می‌کرد، پرسپولیس با 6 امتیاز بعد از پاختاکور دوم شده و حذف گردید.

در سال 2009 و با مربیگری وینگادا، با انصراف الشارجه، پرسپولیس در مرحله گروهی از 4 بازی 2 برد، یک مساوی و یک باخت بدست آورد و مجموعا موفق به کسب 7 امتیاز گردید.

2 سال بعد، این بار قرمزها با هدایت علی دایی بدترین نتایج خود را گرفتند و با کسب 3 شکست، 2 تساوی و تنها یک پیروزی، با 5 امتیاز در گروه خود آخر شده و از دور رقابت ها حذف شدند.

یک سال بعد و با مصطفی دنیزلی، پرسپولیس در مرحله گروهی با 10 امتیاز بعد از الهلال دوم شد اما شکست سنگین برابر الاتحاد در تک بازی مرحله بعد، پایان کار دنیزلی روی نیمکت این تیم بود.

برای حضور دوباره در لیگ قهرمانان، پرسپولسی تا سال قبل صبور بود و این بار تیم برانکو با کسب 9 امتیز بعد از الهلال دوم شد اما همین تیم در نیمه نهایی گریبان قرمزها را گرفت و پرسپولیس باز هم در راهیابی به فینال ناکام ماند.