جام جهانی 2018 ایران

سرمربی پرتغال: ما مدعی قهرمانی در جام جهانی نیستیم

فوتبال ترایب- فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال مدعی شد اگرچه تیمش در بین مدعیان فتح جام جهانی نیست، اما آنها برای موفقیت تلاش خواهند کرد.

سرمربی 63 ساله پرتغال علیرغم قهرمانی در یورو 2016 و در اختیار داشتن کریستیانو رونالدو تیمش را مدعی نمی داند. سانتوس گفت: “از نظر من برزیل، آلمان، اسپانیا، آرژانتین و فرانسه مدعی اصلی قهرمانی هستند و معتقدم قدرت فراوان، کیفیت فوق العاده و تجربه های این 5 تیم در مراحل مختلف جام جهانی، شاخصه های آنها برای کسب موفقیت است.

اما اگرچه من پرتغال را مدعی نمی دانم اما این بدان معنا نیست که ما جاه طلبی و هدف مشخص برای پیروزی در همه بازی ها را دارا نیستیم. ما قدرتمند، یکپارچه و فروتن هستیم که می دانیم از  کیفیت لازم بهره مندیم.

در پرتغال ذهنیت برتری نسبت به دیگر رقبا وجود ندارد اما ما به کیفیت خودمان اعتقاد داریم و می دانیم کسب پیروزی در جام جهانی دشوار است.”

رونالدو + 10؟

پرتغال در گروه B با اسپانیا، مراکش و ایران همگروه است و اگرچه سانتوس تاکید دارد که او به 11 بازیکن برای صعود به مرحله حذفی نیاز دارد، اما انکار نمی کند که رونالدو در تاکتیک پرتغال اهمیت ویژه ای داراست.

سانتوس ادامه داد: “رونالدو بازیکن بسیار مهمی در ترکیب پرتغال است او در منچستریونایتد و رئال مادرید این موضوع را ثابت کرده و فراموش نکنیم این 2 تیم از بهترین تیم‌های جهان هستند.

مسلما رونالدو به عنوان بهترین بازیکن جهان، یک عنصر اساسی در استراتژی هر تیمی است، اما همه می دانند که ما برای کسب پیروزی باید مانند یک تیم بازی کنیم.

رونالدو همیشه روحیه فداکاری، تعهد و از خود گذشتگی اش را نشان داده و هم تیمی هایش با وجود رونالدو انگیزه بیشتری دارند.”