ایران جام جهانی 2018

چهارمین جام جهانی رونالدو؛ بالاخره قهرمان می شود؟

کریستیانو رونالدو، ستاره و کاپیتان تیم ملی پرتغال تا به حال در سه جام جهانی حضور داشته و مهم تریبن دستاورد او، کسب رتبه چهام در جام 2006 آلمان بوده است.

رونالدو در جام های جهانی مجموعا عملکرد قابل قبولی نداشته و حالا به دنبال درخشش در جام جهانی روسیه 2018 و جبران اتفاقات گذشته خواهد بود.

جام جهانی 2006

رونالدوی 21 ساله برای اولین بار در جام جهانی 2006 و لباس شماره 17 به میدان رفت و موفق شد اولین گل خود را در دومین بازی وارد دروازه ایران کند.

اما مهم ترین صحنه مربط به رونالدو، لحظه اخراج رونی در دیدار پرتغال برابر انگلیس بود. رونالدو در اواسط بازی زمینه اخراج هم تیمی باشگاهی خود وین رونی را از زمین بازی فراهم کرده و بعد به سوی نیمکت پرتغال چشمک زد. در نهایت پرتغال در این بازی ها چهارم شد که بهترین رتبه رونالدو در جام جهانی بود.

جام جهانی 2010

جام جهانی آفریقای جنوبی هرگز برای ستاره پرتغالی خوش یمن نبود و وی تنها موفق به زدن یک گل برابر کره شمالی در مرحله گروهی شد.

در جریان شکست پرتغال برابر اسپانیا و حذف از جام جهانی، زمزمه هایی مبنی بر اختلاف رونالدو با سرمربی تیم ملی پرتغال کارلوس کی روش شنیده شد که بعدها این اختلافات علنی شد و رونالدو بدون هیچ دستاوردی از آفریقای جنوبی، به خانه بازگشت.

جام جهانی 2014

اگرچه هت تریک فوق العاده رونالدو برابر سوئد باعث راهیابی پرتغال به جام جهانی شد، اما عملکرد ضعیف تیم ملی پرتغال و حذف در مرحله گروهی در کنار مصدومیت رونلدو مزید بر علت شد تا برزیل هم یادآور خاطرات خوبی برای رونالدو نباشد.

شکست ۴ بر صفر برابر آلمان، تلخ ترین باخت پرتغال در همه ادوار بوده و اگرچه رونالدو گل برتری تیمش در بازی سوم برابر غنا را به ثمر رساند، اما پرتغال در نهایت پایین تر از آلمان و ایالت متحده حذف شد.