لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

پرسپولیس 1-0 السد قطر: سرگروهی با گل به خودی پورعلی گنجی

فوتبال ترایب- پرسپولیس در آخرین دیدارش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا موفق شد با نتیجه 1-0 السد قطر را شکست بدهد و به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعد صعود کند.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ که پیش از این صعودشان به مرحله بعد را قطعی کرده بودند، در دیدار امشب توانستند مقابل تیم قدرتمند السد به پیروزی برسند و به عنوان سرگروه راهی مرحله بعد شوند.

قرمزها بازی را بهتر شروع کردند و تنها 4 دقیقه از بازی سپری شده بود که به گل رسیدند. روی ارسال خوب محمد انصاری از سمت چپ، مرتضی پورعلی گنجی به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و پرسپولیس را پیش انداخت.

بعد از این گل تیم السد تا اندازه ای بازی را در دست گرفت و در تلاش بود تا در همان نیمه اول کار را به تساوی بکشد اما عملکرد خوب پرسپولیسی ها باعث شد تا این نیمه با همین یک گل به پایان برسد.

در نیمه دوم حملات تیم قطری شدت گرفت و چند بار تا آستانه زدن گل تساوی پیش رفتند اما کم دقتی و خوش شانسی پرسپولیس باعث شد تا دروازه این تیم باز نشود. یکی از خطرناک ترین موقعیت های السد در دقیقه 88 ایجاد شد؛ جایی که شوت محکم بغداد بونجاح از پشت محوطه شش قدم به تیر افقی دروازه برخورد کرد.

در ثانیه های پایانی بازی هم السد صاحب یک ضربه آزاد شد اما توپ ژاوی به دیوار دفاعی پرسپولیس برخورد کرد و به بیرون رفت تا بازی با نتیجه 1-0 به سود قرمزها به پایان برسد.

با این نتیجه پرسپولیس در مرحله بعد احتمالا با یکی از دو تیم الغرافه قطر یا الجزیره امارات روبرو خواهد شد.

آیا پرسپولیس شایسته صعود به عنوان تیم اول گروه بود؟

Vote to see the results
32% - 30 votes
31% - 4 votes