لیگ قهرمانان اروپا انگلیس

ستاره های تاثیرگذار قهرمانی مقتدرانه منچسترسیتی

فوتبال ترایب- با شکست منچستریونایتد برابر وست بروم، حالا دیگر قهرمانی مقتدرانه سیتی در لیگ برتر روی کاغذ هم قطعی شده و این تیم 5 هفته مانده به پایان لیگ قهرمانی خود را جشن گرفته است.

در این مسیر، 5 ستاره ترکیب سیتی بیش از دیگران تاثیرگذار بودند که در ادامه عملکرد آنها را بررسی خواهیم کرد؛

کوین دی بروین

ستاره بلژیکی تیم گواردیولا در فصل جاری با ارسال 15 پاس گل و به ثمر رساندن 7 گل، موثرترین بازیکن سیتی لقب گرفته است. دی بروین که یکی از 6 نامزد مرد سال جزیره نیز محسوب می شود، گل سازترین ستاره اروپا در بین 5 لیگ معتبر است.

رحیم استرلینگ

اگرچه در فصل اول انتقال از لیورپول به سیتی بسیاری این تصمیم را اشتباه می دانستند، اما استرلینگ در 2 فصل اخیر زیر نظر گواردیولا به وضوح پیشرفت کرده و حالا با به ثمر رساندن 17 گل و ارسال 11 پاس گل، حتی چشم های رئال مادرید را به خود خیره کرده است.

داوید سیلوا

اگرچه ستاره اسپانیایی سیتی در زندگی شخصی خود در فصل جاری مشکلات زیادی را تجربه کرد، اما در لیگ برتر بهترین بازی ها را انجام داد و با زدن 8 گل و ارسال 11 پاس گل، عملکردی بی بدیل را ارائه داد؛ تا پیش از بازی با یونایتد، سیلوا هرگاه در زمین بود منچسترسیتی هرگز شکستی را پذیرا نشد.

سرخیو آگوئرو

ستاره مصدوم سیتی که حتی ممکن است جام جهانی را از دست بدهد، اگرچه در بسیاری از مسابقات جای خود را در ترکیب به گابریل ژسوس داد، اما در 25 مسابقه موفق به زدن 21 گل و ارسال 6 پاس گل شد و اگر آسیب نمی دید، شاید حالا در کورس عنوان آقای گلی کنار هری کین و محمد صلاح قرار داشت.

نیکولاس اوتامندی

اگرچه بسیاری در ابتدای فصل اوتامندی را نقطه ضعف خط دفاعی سیتی می دانستند، اما او رکن اصلی رقم خوردن بهترین کارنامه دفاعی در لیگ برتر برای سیتی بود و گل سرنوشت ساز او به یونایتد در بازی رفت، تاثیر زیادی در قهرمانی تیم گواردیولا ایفا کرد.