لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

دمبله؛ جانشینی نیمار و رویای که برآورده نشد

فوتبال ترایب- اگرچه قرار بود در ابتدا عثمان دمبله جانشین نیمار در ترکیب بارسلونا باشد، اما هنوز شاهد ابراز توانایی های این ستاره فرانسوی نبوده ایم.

در تابستان امسال و بعد از آنکه نیمار در انتقالی جنجالی از بارسا راهی پاریس شد، بلوگرانا خیلی زود دست به کار شد و بعد از کش و قوس های فراوان با مبلغ حدود 40 میلیون یورو، مقدمات جذب عثمان دمبله مهاجم فرانسوی و 20 ساله دورتموند را فراهم کرد.

اگرچه بسیاری از همان مراسم معارفه که دمبله در روپایی زدن ناکام بود معتقد بودند او نمی تواند جاشین ستاره ای مانند نیمار باشد، اما به هر حال والورده به وی اعتماد کرد ولی یک مصدومیت دشوار در دیدار برابر مالاگا تقریبا باعث شد دمبله نیمی از فصل را از دست بدهد.

در بازگشت نیز هنوز شرایط بر وفق مراد او نیست و به ثمر رساندن تنها یک گل و نیمکت نشینی در بازی های بزرگ، بسیاری را نسبت به آینده دمبله مردد کرده است اما او هرگونه شایعاتی مبنی بر جدایی از بارسلونا را تکذیب کرد.

دمبله گفت:”قرار نیست من تنها بعد از یک فصل بارسا را ترک کنم. من قراردادی 5 ساله با این تیم دارم و می خواهم مدت ها در بارسلونا باقی بمانم.”

دمبله همچنین مدعی شد که خودش نیز قبول دارد که در حال حاضر در بهترین فرم خود قرار ندارد اما کم کم به اوج بازخواهد گشت و تبدیل به همان بازیکنان خلاق و یرعتی در دورتموند خواهد شد.”