پرسپولیس آسیا

برانکو: شاید من سرمربی تیم ملی شدم، دالیچ سرمربی پرسپولیس

فوتبال ترایب- برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات پرسپولیس که در گذشته هدایت تیم ملی ایران را نیز بر عهده داشته و یک سومی در جام ملت ها و صعود آسان به جام جهانی 2006 را رقم زد، بازگشت به تیم ملی را غیرممکن ندانست.

برانکو گفت: “پاسخ دادن به این پرسش واقعاً دشوار است. من از تمامی بازیکنانم راضی هستم و آنها بهترین بازیکنان دنیا هستند چون بازیکنان تحت نظر من هستند.

اگرچه من مسی و رونالدو را در اختیار ندارم، اما موضوع مهم این است که ایران استعدادهای بسیار زیاد دارد. ایرانی ها به لحاظ فیزیکی و روحی عاشق فوتبال هستند و این برای فوتبال فوق‌العاده است. به اعتقاد من ایران باید به بازیکنان جوان و آکادمی‌های فوتبال توجه بیشتری کند چون در اینجا پتانسیل بالایی وجود دارد.

بنابراین صحبت در مورد استعداد یک بازیکن خاص صحیح نیست، اما من خوش ‌شانس بودهم که در تیم ملی با بازیکنان بزرگی مانند علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا، وحید هاشمیان، رحمان رضایی، محمد نصرتی، جواد نکونام و فریدون زندی کار کردم. متأسفانه پیش از جام جهانی 2006 مشکلات زیادی داشتیم، اما از اینکه با چنین بازیکنان بزرگی کار کرده‌ام خیلی خوشحالم.”

برانکو در مورد احتمال حضور در تیم ملی گفت: “در فوتبال نمی ‌توان چیزی را حدس زد زیرا امروز یکی پادشاه است و فردا سرنگون می شود. من به پرسپولیس آمدم چون این تیم باشگاهی پرطرفدار بود و بیش از 40 میلیون هوادار دارد.

از کار در پرسپولیس لذت می‌برم و می‌خواهیم این را به هواداران‌ هم نشان دهیم هر چیزی ممکن است در آینده رخ دهد. شاید زلاتکو دالیچ به یکباره به رئال مادرید رفت یا سرمربی پرسپولیس شد.”