پرسپولیس استقلال

استقلال به دنبال سبقت از پرسپولیس برابر الهلال

فوتبال ترایب- استقلال امروز در شرایطی به مصاف الهلال می رود که علاوه بر تلاش برای صدرنشینی، به دنبال رقم زدن بهترین آمار تیم های ایرانی برابر این رقیب دیرینه است.

استقلال و پرسپولیس هر کدام تا به حال 3 بار موفق به غلبه بر الهلال شده اند و آبی ها به دنبال رقم زدن چهارمین پیروزی هستند؛

اولین پیروزی تاریخ استقلال برابر الهلال به سال 1377 باز می گردد. مرحله يک چهارم نهايي جام باشگاههاي آسيا در سال 1999 به صورت گروهي در ابوظبي برگزار شد و استقلال توانست با گل هاي فرهاد مجيدي و سيروس دين محمدي در برابر تک گل بشار عبدالله مهاجم کويتي الهلال پيروز ميدان باشد.

استقلال برای کسب دومین پیروزی خود برابر الهلال 11 سال صبر کرد اما این بار موفق شد با مربیگری امیر قلعه نوعی و در حالیکه تا دقیقه 78 از حریف نامدار خود عقب بود، با 2 گل منتظری و برهانی بازگشتی بزرگ را تجربه کرده و در عربستان الهلال را مغلوب کند.

سومین برتری استقلال برابر الهلال به بازی رفت مرحله گروهی سال جاری باز می گردد که با گل به خودی مدافع الهلال، استقلال با همان یک گل پیروز شد و حالا قصد دارد با برتری دوباره مقابل رقیب عربستانی، بهترین تیم ایرانی برابر الهلال لقب گیرد.