جام جهانی 2018 اسپانیا

چگونه ایسکو بلیت جام جهانی روسیه را رزرو کرد؟

فوتبال ترایب- تا یک ماه پیش حتی جایگاه ایسکوو در لیست 23 نفره اسپانیا نیز نامشخص بود اما حالا شرایط به کلی متفاوت شده است.

در اواسط فصل جولن لوپتگی، سرمربی تیم ملی اسپانیا هشدار داد که اگر نیمکت نشینی های ایسکو تداوم پیدا کند، مشخص نیست آیا او به تیم ملی دعوت خواهد شد یا نه و ممکن است او روسیه 2018 را از دست بدهد.

علیرغم درخشش در بخش پایانی فصل قبل، زیدان در ابتدا و حتی تا اواسط فصل جاری باز هم به ایسکو اعتماد نداشت و این هافبک خوش تکنیک معمولا بازی های رئال مادرید را از روی نیمکت تماشا می کرد.

اما اعتماد لوپتگی و میدان دادن به ایسکو در بازی با آرژانتین، توام با اولین هت تریک ستاره اسپانیایی در دوران ورزشی اش شد و از آن دیدار، اوضاع به کلی برای ایسکو تغییر کرد.

بعد از بازی با اسپانیا و با فشار رسانه ها، زیدان دیگر چره ای جز اعتماد به ایسکو نداشت و این ستاره جوان نیز در 3 بازی حساس اخیر، آمار خارق العاده ای از ارسال پاس صحیح را به ثبت رسانده است.

هر 54 پاس و هر 31 پاس ایسکو برابر یوونتوس در بازی رفت و دیدار برابر اتلتیکومادرید صحح بود و در دیدار برگشت برابر یوونتوس، 70 تا از 72 پاس ایسکو به مقصد رسید تا او چهره درخشان کهکشانی ها لقب بگیرد.

با عملکرد فوق العاده ایسکو در تیم ملی و رئال مارید در یک ماه اخیر، حالا جایگاه ثابت او تضمین شده است و برابر ایران، قطعا شاهد حضور این مهره خطرناک در ترکیب خواهیم بود.