پرسپولیس آسیا

چرا غلبه بر السد برای پرسپولیس بسیار مهم است؟

فوتبال ترایب- پرسپولیس برای روبرو نشدن با الاهلی در کشور ثالث و رویارویی با الجزیره که حریف راحت تری است باید السد را فردا مغلوب کند.

صدرنشینی الاهلی در گروه اول مسابقات تقریبا قطعی است و اگر الجزیره سودای صدرنشینی در سر دارد، باید در روز آخر با اختلاف بیش از یک گل الاهلی شکست دهد که اتفاقی بعید است.

بررسی شرایط تیم الاهلی در لیگ عربستان که به تازگی نیز به پایان رسید نشان می دهد این تیم نسبت به الجزیره حریفی دشوارتر برای پرسپولیس خواهد بود.

الاهلی فصل را با یک امتیاز اختلاف نسبت به الهلال به پایان رسانده ، با 55 امتیاز نایب قهرمان لیگ عربستان شد و سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرد. البته قهرمانی الهلال تقریبا از هفته ها قبل قطعی شده بود اما نتایج ضعیف این تیم در هفته های پایانی باعث شد الاهلی به یک قدمی آنها برسد.

تیم الجزیره با نمایشی بد در این فصل لیگ امارات با 25 امتیاز و 2 هفته مانده به آخر فصل، در رده هفتم جدول رده بندی قرار گرفته و در حال سپری کردن یکی از بدترین فصول خود است. الجزیره هیچ شانسی برای گرفتن سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا ندارد و در جام حذفی نیز با باخت برابر الوحده با مسابقات خداحافظی کرده است.

پس پرسپولیس برای افزایش شانس حضور در مرحله یک چهارم، باید در تلاش بری غلبه بر ژاوی و یارانش در تهران باشد.