اروپا انگلیس

گواردیولا و رویای یک تابستان شلوغ دیگر

فوتبال ترایب- منچسترسیتی علیرغم فتح لیگ برتر، قصد دارد برای حضوری مقتدرانه در لیگ قهرمانان برای فصول بعدی، باز هم ترکیب خود را تقویت کند.

اگرچه در تابستان سال قبل سیتی بالغ بر 300 میلیون یورو بازیکن جذب کرده و مجموعا طی 2 فصل حضور گواردیولا، آنها 450 میلیون یورو برای خرید بازیکن صرف کرده اند، اما به نظر می رسد ترکیب فعلی نیز مد نظر گواردیولا نیست و او برای تابستان پیش رو نیز برنامه های جدیدی را تدارک دیده است.

در تابستان سال 2017 سیتی لقب پرخرج ترین تیم لیگ برتر را به خود اختصاص داد و شاید این رویه در تابستان سال 2018 نیز تکرار شود.

طبق ادعای سان، سیتیزن ها در تلاش برای تقویت خط هافبک خود بوده و 3 گزینه جورجینو از ناپولی، وایگل از دورتموند و ادر میلیتائو از سائوپالو، ستاره هایی هستند که مدنظر گواردیولا قرار دارند. آنها در ماه ژانویه همین امسال با 57 میلیون پوند آیمریک لاپورته از بیلبائو را نیز جذب کردند.

همچنین برای بخش هجومی تیم، توماس لمار هافبک موناکو و ریاض محرز وینگر الجزایری لستر که در زمستان هم تا آستانه انتقال به سیتی قرار گرفت، برای بازار تابستانی در نظر گرفته شده اند.

همچنین علیرغم حضور ستاره هایی چون گابریل ژسوس و سرخیو آگوئرو، گواردیولا قصد دارد برای تقویت پیشانی خط حمله، برای جذب لئون بیلی از لورکوزن اقدام کند.