اسپانیا لیگ قهرمانان اروپا

هشت نکته از یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان سال 2018

مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اتفاقات جنجالی و هیجان انگیز زیادی داشت؛ از حذف عجیب بارسا تا جدال جنجالی یوونتوس و رئال مادرید. در ادامه 8 نکته از این بازی های به یاد ماندنی را مرور خواهیم کرد؛

– برای اولین بار در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا، نماینده های 4 کشور صاحب سبک اسپانیا، ایتالیا، انگلیس و آلمان به مرحله نیمه نهایی راه یافته اند و از سال 2010 تاکنون، هرگز 4 تیم مرحله پایانی از 4 کشور مختلف نبوده اند.

– بعد از سال 2013 و درخشش توماس مولر برابر بارسلونا، ده روسی اولین بازیکنی بود که موفق شد در یک دیدار در لیگ قهرمانان هم برابر بارسا گلزنی کرده و هم پاس گل بدهد.

– گل ثانیه 76 مانزوکیچ، سریع ترین گلی بود که رئال مادرید در لیگ قهرمانان دریافت کرد و پیش از او هیچ بازیکنی در این رقابت ها در نیمه اول 2 بار موفق به باز کردن دروازه رئال در برنابئو نشده بود.

– یورگن کلوپ دومین مربی آلمانی پس از یوپ هاینکس که در سال 1998 با رئال مادرید به نیمه نهایی رسید، با یک باشگاه غیر آلمانی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسیده است.

– یوونتوس اولین تیم تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که در استادیوم خانگی رئال مادرید با 3 گل این تیم را شکست می دهد.

– اگر محمد صلاح 8 گله موفق به زدن یک گل دیگر در لیگ قهرمانان شود، بالاتر از اتوئو ستاره اینتر در سال 2012 بهترین گلزن آفریقایی لیگ قهرمانان در یک فصل می شود.

– کریستیانو رونالدو با گلزنی برابر یوونتوس به اولین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد که در 11 بازی متوالی مسابقات موفق به گلزنی شده است.

– بواتنگ و مولر برابر سویا صدمین بازی اروپایی خود را انجام دادند و بایرن مونیخ نیز صدمین کلین شیت خود در اروپا را ثبت کرد.