لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

عملکرد مدیریتی بارسلونا در سال 2017؛ سایه روشن

فوتبال ترایب- بعد از حذف بارسلونا در لیگ قهرمانان برابر رم، حالا انتقادها از مدیریت این تیم دوباره اوج گرفته است.

در تابستان سال 2017 بارسلونا به یکباره متوجه شد نیمار در راه پاری سن ژرمن قرار دارد و زمانیکه قصد داشت جلوی این انتقال را بگیرد، دیگر چاره ای کارساز نبود.

پس در اولین اقدام، بلوگرانا به دنبال جانشینی برای نیمار بود و در نهایت عثمان دمبله، ستاره فرانسوی دورتموند با 140 میلیون یورو راهی بارسا شد و در ادامه این تیم پائولینیو را نیز جذب کرد. پیش از جدایی نیمار، نلسون سمدو نیز راهی بارسا شده بود.

در زمستان امسال نیز بارسلونا بعد از کش و قوس های فراوان بالاخره موفق شد فیلیپ کوتینیو، ستاره برزیلی لیورپول را با 160 میلیون یورو جذب کند اما حالا به نظر می رسد عملکرد بارسا در بازار نقل و انتقالات خیلی هم موفقیت آمیز نبوده است.

عثمان دمبله در طول 8 ماه حضور خود در نوکمپ، معمولا یا مصدوم بوده و یا خیلی مورد توجه والورده قرار نگرفته است و در حساس ترین دیدارها، معمولا سرمربی بارسلونا به او اعتماد نمی کند.

پائولینیو نیز علیرغم شروعی مناسب، در دیدارهای بزرگ فصل نشانی از یک ستاره تاثیرگذار نداشته و یری مینا و سمدو نیز شبیه خریدهای بی مصرف لوییس انریکه در طول 3 فصل حضور در نوکمپ بوده اند.

حالا دوباره با توجه به عملکرد بارسا و حذف هر ساله این تیم از لیگ قهرمانان، انتقادها از عملکرد مدیریت باسا افزایش یافته و بسیاری توفیق این تیم در لالیگا را نیز مرهون درخشش لیونل مسی می دانند.