اسپانیا آلمان

رئال مادرید – بایرن مونیخ؛ 7 ستاره مشترک ال کلاسیکوی اروپا

فوتبال ترایب- در طول تاریخ، ستاره های بزرگی بین رئال مادرید و بایرن مونیخ جا به جا شده اند و در تیم مقابل به میدن رفته اند. حالا به بهانه برخورد 2 غول لیگ قهرمانان در مرحله نیمه نهایی، 7 ستاره مشترک رئال مادرید و بایرن مونیخ را بررسی خواهیم کرد.

این دو تیم تاکنون 24 بار در رقابت های اروپایی به مصاف هم رفته اند که بعد از پایان دیدار رفت، این دیدار به پر تکرارترین بازی اروپایی تبدیل خواهد شد.

سهم هر دو تیم از دیدار با هم 11 پیروزی بوده است و فقط 2 بازی با نتیجه مساوی خاتمه یافته است. رئال مادرید 37 گل وارد دروازه بایرن کرده و در مقابل بایرن مونیخ 36 بار دروازه حریف را گشوده است.

پل برایتنر؛

ستاره آلمانی پس از جام جهانی 1974 و در سالهایی که کمتر ستاره ای از بایرن جدا می شد، از بایرن به رئال مادرید انتقال یافت. برایتنر سابقه گلزنی در فینال جام جهانی را نیز در کارنامه دارد.

زی روبرتو؛

این ستاره خلاق برزیلی برزیلی بخشی از تیمی بود که هفتمین فتح لیگ قهرمانان را به ارمغان آورد؛ زی روبرتو اما بعدها راهی بایرن شد و سالها در بوندسلیگا به میدان رفت. زی روبرتو در دوران حضور خود در آلمان به انواع افتخارات داخلی و خارجی دست یافت تا این انتقال برای او خوش یمن بوده باشد.

آرین روبن؛

ستاره فعلی و هلندی بایرن که 9 سال در این تیم بازی می کند، 2 فصل نیز برای رئال مادرید به میدان رفت. اما با کلید خوردن پروژه کهکشانی ها 2 و ورود ستاره ها، روبن راه حلی جز جدایی نداشت. اما این ستاره هلندی در بایرن مونیخ روزهای درخشانی را سپری کرد و 2 بار با این تیم به فینال لیگ قهرمانان راه یافت. بایرن مونیخ در نهایت در سال 2013 و با گل دقیقه 90 روبن بود که با شکست دادن دورتموند، بعد از 12 سال فاتح لیگ قهرمانان شد.

حمید آلتینتوپ؛

آلتینتوپ بعد از 5 سال حضور در ترکیب بایرن، در بین خریدهای عجیب ژوزه مورینیو برای رئال مادرید حای گرفت و هرگز دوران موفقی را در برنابئو سپری نکرد. آلتینتوپ اما در برنابئو دوران خیلی موفقی نداشت و در تیم مورینیو همیشه نیمکت نشین و تنها یک سال بعد از حضور در مادرید، از جمع کهکشانی ها جدا شد.

تونی کروس؛

هافبک خلاق رئال مادرید، در سال 2014 و تنها با مبلغ 30 میلیون یورو از بایرن راهی اسپانیا شد و نمایش های درخشان او طی این فصول، حسرت بایرن را برای از دست دادن کروس چند برابر کرده است. تونی کروس در فصول اخیر یکی از ارکان تفکیک ناپذیر عملکرد فوق العاده رئال مادرید بوده و از دست دادن چنین ستاره ای با این مبلغ کم، بی شک چیزی جز پشیمانی برای بایرن مونیخ نخواهد داشت.

ژابی آلونسو؛

بعد از 5  فصل درخشان در ترکیب رئال مادرید، ژابی آلونسو به اصرار پپ گواردیولا و در اواخر فوتبال خود راهی بایرن مونیخ شد و بعد از 2 سال نیز در همین تیم از فوتبال خداحافظی کرد. ژابی آلونسو در سال 2014 و بعد از فتح لیگ قهرمانان با رئال مادرید، در حالی راهی مونیخ شد که آنچلوتی سرمربی وقت رئال مادرید علاقه داشت او در برنابئو باقی بماند.

خامس رودریگز؛

ستاره کلمبیایی هرگز مورد علاقه زیدان قرار نگرفت و بعد از 3 فصل پر فراز و نشیب، تابستان امسال به شکل قرضی از مادرید راهی مونیخ شد و حالا خامس انگیزه فراوانی برای اثبات خودش به زیدان دارد. ستاره کلمبیایی در سال 2014 راهی برنابئو شد اما خامس در فصل آخر حضور خود در رئال مادرید تبدیل به یک بازیکن نیمکت نشین شده بود اما حالا در مونیخ دوباره احیا شده است.