لیگ قهرمانان اروپا ایتالیا

درخواستی از بوفون؛ از داور دیدار برابر رئال عذرخواهی کن

فوتبال ترایب- نشریه گاتزتا دلا اسپورت از بوفون خواست به دلیل رفتار تند بعد از اعلام پنالتی به نفع رئال مادرید و کلمات تندی که نسبت به داور روا داشت، از او عذرخواهی کند.

در این مقاله آمده است: “اشتباهاتی وجود دارند که می توان با واکنش دوم آن را جبران کرد. به همین دلیل، واکنش دوم برای تو ضروری است. حرف های تو پس از دیدار برابر رئال مادرید مانند توپی بود که از دست های تو رها شد و و باید با واکنش دوم این اشتباه را جبران کنی.

معذرت خواهی کن جیحی، زیرا عذر خواهی تنها وسیله در دسترس ما برای نشان دادن دلیلی و شجاعت است. ما نیز قبول داریم که  صحنه پنالتی بحث برانگیز بود و ما هم این اتفاق صحنه تلخ را درک می کنیم.

همانند دینو زوف در سال 1982، تو نیز شایسته پایان دوران افسانه فوتبالت با فتح لیگ قهرمانان بودی. تو در جام جهانی 2006، قهرمان شدی و ما برای 20 سال همیشه هوادار تو بوده و از تو تعریف کردیم اما در یک لحطه، دیگر باید تمجیدهای ما قطع شود زیرا حرف های تو پس از بازی اشتباه بود.

باید بعد از بازی با گرفتن دوش آرام تر شده و به غریزه ات غلبه می کردی زیرا تو کاپیتان یوونتوس هستی و اینکه داور را قاتل و حیوان خطاب کرردی، جملات صحیحی نبوده است.

یک داور، هیچ گاه به خاطر حرف های تو یک قاتل یا یک حیوان نخواهد بود. روشی که با استفاده از آن به سرزنش اولیور پرداختی، نشان می دهد که نباید در خصوص جنایت علیه بشریت صحبت کنی زیرا کودکان زیادی در سوریه کشته می شوند.

مثل شبی که پس از بازی ایتالیا و سوئد گفتی که برای کودکان متاسفی که ایتالیا را در جام جهانی نخواهند دید. پس عذرخواهی کن زیرا همیشه نشان داده ای که مسئولیت پذیر هستی. بچه ها از رفتار قهرمان خود الگو می گیرند و تو تصور کن که این هفته، بازیکنان جوانی به داور بازی بگویند که برو روی سکو بنشین و چیپس بخور. آن ها فکر می کنند چون بوفون این حرف را زده است دیگر مشکلی وجود ندارد. جیجی، صحبت هایت را اصلاح کن و آن ها را پاک کن. زیدان اشتباه سال 2006 خود را جبران نکرد اما تو برتری خود نسبت به او را ثابت کن. زود باش جیجی، ما حالا آماده و منتظر عذرخواهی زیبای تو هستیم.”