لیگ قهرمانان اروپا آلمان

ترس تاریخی رئال مادرید از عملکرد یوپ هاینکس

فوتبال ترایب- عبارت “متخصص لیگ قهرمانان”، شاید بیش از همه لایق یوپ هاینکس، سرمربی 73 ساله بایرن مونیخ باشد.

دیروز و با قرعه کشی لیگ قهرمانان مشخص شد که قرار است در مرحله نیمه نهایی، 2 تیم بایرن مونیخ و رئال مادرید به مصاف هم بروند تا پرتکرار ترین نبرد تاریخ این رقابت ها رقم بخورد.

در فصل جدید و بعد از آنکه آنچلوتی شروع خوبی در بایرن نداشت، ژرمن ها یک بار دیگر به متد سنتی روی آورده و با انتصاب یوپ هاینکس به همان تیم همیشگی تبدیل شدند.

آخرین دوره حضور هاینکس در بایرن، مصادف با فتح 3 گانه و قهرمانی های مقتدرانه این تیم در سال 2013 شد و حالا سرمربی مسن بایرن به دنبال تکرار این رویه در سال 2018 نیز خواهد بود.

اما جالب اینجاست که هاینکس در طول دوران مربیگری خود تنها در 3 دوره لیگ قهرمانان مربیگری کرده و هر 3 فصل نیز موفق به راهیابی به فینال شده است.

در فصل 1998-1997، هاینکس سرمربی رئال مادرید بوده و این تیم بعد از راهیابی به فینال موفق به غلبه بر یوونتوس شده و بعد از 32 سال دوباره قهرمان اروپا شد.

در سال 2011-2012 نیز تیم هاینکس در نیمه نهایی رئال مادرید را مغلوب کرد اما در فینالی غیر منتظره، در مونیخ مغلوب چلسی شد و یک سال بعد، با پیروزی مقتدرانه برابر بارسلونا در نیمه نهایی، در نهایت بایرن با غلبه بر دورتموند در فینال ومبلی، فاتح لیگ قهرمانان شد.