لیگ ایران پرسپولیس

ثبات در نتیجه گیری؛ کلید قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفدهم

فوتبال ترایب- ثبات در نتیجه گیری باعث شد تیم برانکو خیلی راحت تر از حد تصور به دومین قهرمانی متوالی در لیگ برتر دست پیدا کند.

پرسپولیس در 2 هفته ابتدایی فصل تیم دوم جدول بود و پارس جم را بالای سر خود می دید. تیم مهدی تارتار تنها تیم لیگ هفدهم بود که برای مدتی موفق شد بالاتر از پرسپولیس در جدول باشد اما از هفته سوم پرسپولیس به صدر جدول رسید که در هفته پنجم دو تیم مدعی در امتیاز مساوی شدند رسیدند و یک هفته بعد باز هم یعنی پارس جم بالاتر از پرسپولیس قرار گرفت.

اما با ثبات نتایج خوب پرسپولیس و افت نسبی پارس جم اختلاف در پایان نیم فصل اول به 7 رسید و پرسپولیس نیم فصل نخست را با 36 امتیاز به پایان رساند.

با شروع نیم فصل دوم پرسپولیس اختلاف با پارس جنوبی را به 8 رساند و کم کم اختلاف دیگر تیم ها افزایش یافت. در ادامه و با افت تیم تارتار تیم های دیگر مانند فولاد، ذوب آهن، پیکان، استقلال و سایپا در مقاطعی مختلف به رده دوم رسیدند اما اختلاف امتیاز پرسپولیس با رقبا در مقطعی به 16 هم رسید که عجیب و غریب بود.

با وجود افت نسبی در ارائه کیفیت که البته با نتایجی ضعیف نیز همراه شد، پرسپولیس در بدترین حالت در نیم فصل دوم با تیم دوم جدول 12 امتیاز اختلاف پیدا کرد اما اجازه نداد این اختلاف کمتر شود و در فاصله 3 هفته مانده به پایان قهرمانی اش را قطعی کرد.

پرسپولیس که در این فصل فقط 2 هفته ابتدایی و بین هفته ششم تا هشتم در صدر نبوده با احتساب قهرمانی اش 25 هفته صدرنشین خواهد بود.