اروپا لیگ قهرمانان اروپا

رئال، بایرن، لیورپول یا رم؛ چه تیمی فاتح چمپیونزلیگ می شود؟

فوتبال ترایب- با پایان مرحله یک چهارم رئال مادرید، بایرن مونیخ، لیورپول و رم موفق شدند با غلبه بر رقبای دشوار، 4 تیم مرحله نیم نهایی لیگ قهرمانان را تشکیل دهند.

قرعه کشی مرحله نیمه نهایی روز جمعه برگزار خواهد شد تا هر تیم های راه یافته، رقیب بعدی خود را شناخته و رویاهای خود برای صعود به فینال را ترسیم کنند؛ در اینجا شانس چهار تیم نهایی برای قهرمانی را بررسی می کنیم:

بایرن مونیخ

بعد از شروع ضعیف کارلتو در ابتدای فصل در لیگ قهرمانان، هواداران بایرن تصور نمی کردند حضور دوباره هاینکس دوباره بایرن را تبدیل به چنین تیم مقتدری بکند و حالا با حذف بسیاری از رقبای بزرگ، باوارایی ها در رویای ششمین قهرمانی در اروپا هستند.

البته برخی منتقدان معتقدند تیم هاینکس هنوز به رقیب بزرگی برخورد نکرده و با حذف بشیکتاش و سویا، نمی توان بایرن را مدعی اصلی قهرمانی دانست اما به هر حال سبک بازی این تیم، برای هوادارانش یادآور خاطرات شیرین 3 گانه سال 2013 است.

اما به هر حال بایرن از نگاه سنتی همیشه در بین مدعیان است و حداقل از لحاظ اسم و رسم، می توان تیم هاینکس را در کنار رئال مادرید، مدعی اصلی فتح جام قلمداد کرد.

لیورپول

تیم هجومی کلوپ، با زدن 33 گل و حذف رقیب سرسختی مانند منچسترسیتی، حالا یکی از مدعیان اصلی فتح لیگ قهرمانان در صل جاری خواهد بود.

لیورپول که در لیگ برتر قافیه را به سیتی باخته بود، هر 2 دیدار رفت و برگشت برابر تیم گواردیولا را پیروز شد و سبک چشم نواز و بازی هجومی مرسی سایدی ها، این تیم را تبدیل به یکی از محبوب ترین تیم های قاره سبز کرده است.

شاید تنها نقطه ضعب تیم کلوپ، خط دفاعی نه چندان مطمئن آنها در طول فصل باشد و علیرغم مقاومت برابر سیتی، شاید رقبایی مانند رئال مادرید یا بایرن قادر به گذر از سد تیم کلوپ باشند.

آمادگی بالای لیورپول در بازی های حذفی موید آن است که می توان تیم کلوپ را نیز در بین مدعیان اصلی فتح لیگ قهرمانان قلمداد کرد.

رئال مادرید

مدعی سنتی فتح لیگ قهرمانان در تمامی فصول، با جادوی رونالدو همچنین پیش می تازد و فعلا هیچ تیمی رقیب آنها نبوده است.

با درخشش فراوان و به ثمر رساندن 6 گل از سوی رونالدو، کهکشانی ها موفق شدند 2 قرعه دشوار پاری سن ژرمن و یوونتوس را پشت  سر بگذارند و حالا در مسیر ثبت یک هت تریک تاریخی و سومین قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان است.

علیرغم ناکامی در لالیگا و کوپا دلری، زیدان می تواند با درخشس در لیگ قهرمانان حداقل یک فصل دیگر جایگاه خود را تضمین کنند. به نظر می رسد عملکرد رئال مادرید در فصل اخیر آنها را جدی ترین مدعی کسب قهرمانی در فصل جاری کرده باشد.

رم

در روزهایی که همگان در رویای رقم خوردن ال کلاسیکو در لیگ قهرمانان بودند، جالوروسی شگفت ساز شد و با نمایشی غیرمنتظره، بارسای والورده را حذف کرد.

صدرنشینی در گروه چلسی و اتلتیکومادرید و همچنین گذر از سد بارسلونا نشان می دهد باید رم را فراتر از یک جرقه شگفتی ساز دانست و شاگردان دی فرانچسکو که تا نیمه نهایی با ارائه نمایش های ستودنی بالا آماده اند، در رویای خلق بزرگ ترین افتخار پایتخت ایتالیا و راهیابی به فینال لیگ قهرمانان هستند.

اگرچه شاید کسی خیلی شانسی برای فتح لیگ قهرمانان از سوی جالوروسی قائل نباشد، اما تیم دی فرانچسکو نشان داده برای خلق هر رویایی آماده است.

به نظر شما کدام تیم قهرمان چمپیونزلیگ می شود؟

Vote to see the results
30% - 2 votes
30% - 6 votes
30% - 15 votes
32% - 5 votes