لیگ قهرمانان اروپا ایتالیا

اخراج بوفون مقابل یووه؛ وداع عجیب اسطوره با چمپیونزلیگ

فوتبال ترایب- جانلوئیجی بوفون، کاپیتان یوونتوس، که امیدوار بود در آخرین فصل حضورش در میادین، بالاخره جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر ببرد، وداعی تلخ با این رقابت ها داشت.

بوفون در طول دوران حرفه ای طولانی و پرافتخارش، جام های زیادی را بالای سر برد؛ از قهرمانی های متعدد در سری آ تا فتح جام جهانی 2006 اما او در سه باری که به فینال چمپیونزلیگ رسید، به ترتیب مغلوب میلان (2003)، بارسلونا (2015) و رئال مادرید (2017) شد و جای این جام همچنان در کلکسیون افتخاراتش خالی بود.

آیا تصمیم داور برای اخراج بوفون درست بود؟

Vote to see the results
30% - 9 votes
32% - 17 votes

او که اعلام کرده در پایان این فصل از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد، امید داشت که بتواند در این فصل به این ناکامی پایان بدهد و وقتی یوونتوس توانست 3 گل عقب افتادگی دیدار رفت را در سانتیاگو برنابئو جبران کنند، به نظر می رسید فوتبال قصد دارد دینش را به اسطوره یووه ادا کند اما یک پنالتی مشکوک، پایان تلخی برای بوفون و تیمش رقم زد.

مایکل الیور، داور انگلیسی بازی، برخورد مهدی بن عطیه با لوکاس واسکز را پنالتی تشخیص داد تا بوفون بیش از سایر هم تیمی هایش از کوره در برود. کاپیتان یووه به سمت داور هجوم برد و به نظر می رسد الفاظی را به کار برد که داور مجبور به اخراج او شد.

به این ترتیب بوفون نه تنها این بار هم نتوانست در چمپیونزلیگ به قهرمانی برسد، که آخرین دیدارش در این رقابت ها با یک خاطره تلخ به پایان رسید.