لیگ ایران پرسپولیس

سید جلال حسینی؛ رکورددار قهرمانی در لیگ برتر

فوتبال ترایب- با قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس در رقابت های این فصل لیگ برتر، سید جلال حسینی، کاپیتان قرمزها به ششمین قهرمانی اش در رقابت های لیگ برتر دست پیدا کرد.

حسینی که پیش از این یک بار با سایپا، سه بار با سپاهان و یک بار هم با پرسپولیس، جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر برده بود، در پایان این فصل هم بار دیگر به این مهم خواهد رسید. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به قهرمانی های حسینی در لیگ برتر ایران:

سایپا

سید جلال بین سال های 1384 تا 1388 برای سایپا بازی کرد و در دومین فصل حضورش در این باشگاه توانست با این تیم در لیگ برتر به قهرمانی برسد. سایپا فصل 86-1385 را با هدایت ورنر لورانت آلمانی آغاز کرد اما او خیلی زود از سایپا جدا شد و علی دایی به عنوان بازیکن- مربی سایپا را به قهرمانی رساند. حسینی یکی از بازیکنان اصلی سایپا در آن فصل بود.  

سپاهان

حسینی در سال 1388 به سپاهان رفت و در هر سه فصل که برای این تیم بازی کرد، جام قهرمانی را بالای سر برد. دو قهرمانی ابتدایی حسینی با سپاهان در زمانی رقم خورد که هدایت این تیم را امیر قلعه نویی به عهده داشت و این تیم به اولین تیم لیگ برتر تبدیل شد که از قهرمانی اش در لیگ برتر دفاع کرد. در فصل سوم (91-1390)، سپاهان لیگ را با هدایت لوکا بوناچیچ آغاز کرد اما نتایج ضعیف سپاهان باعث شد تا او جای خود را به زلاتکو کرانچار بدهد. این مربی کروات هم توانست سپاهان را در لیگ به قهرمانی برساند تا زردها و سیدجلال برای سومین فصل پیاپی عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

 پرسپولیس

اولین مقطع حضور حسینی در پرسپولیس چندان درخشان نبود اما او بعد از دو فصل بازی در الاهلی قطر و نفت تهران، به جمع قرمزها برگشت و فصل قبل توانست سرانجام با این تیم قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد. او این فصل هم یکی از ارکان اصلی پرسپولیس بود و کمک کرد تا این تیم از عنوان قهرمانی اش در لیگ برتر دفاع کند.