اروپا اسپانیا

بازگشت کریس رونالدو به جمع مدعیان کفش طلا

فوتبال ترایب- علیرغم فاصله ای فراوان با رقبا در ابتدای فصل، حالا کریس رونالدو تبدیل به یکی نامزدهای دربافت جایزه کفش طلا شده است.
ستاره پرتغلی بعد از درخشش در سوپرکاپ اسپانیا، فصل را با یک محرومیت 4 جلسه ای آغاز کرد و درخشش لیونل مسی در همان ابتدا باعث شد فاصله ای بزرگ میان رونالدو و مهاجم بارسلونا ایجاد شود؛ فاصله ای که البته آهسته آهسته در حال کم شدن است.
با گلزنی در دربی مادرید، رونالدو حالا در لالیگا 23 گل به ثمر رسانده است. البته هت تریک لئو مسی برابر لگانس باعث شد فاصله ستاره پرتغالی با صدر جدول به 6 گل و 12 امتیاز افزایش پیدا کند اما به هر حال نمی تواند رونالدو از فهرست نامزدهای دریافت جایزه کفش طلا خارج کرد.
حالا در صدر جدول، لیونل مسی و محمد صلاح که این هفته به دلیل مصدومیت برابر اورتون غایب بود، قرار دارند و رتبه دوم متعلق به چیرو ایموبیله، مهاجم ایتالیایی لاتزیوست که این هفته با گلزنی برابر اودینزه، هم رکورد 26 گل هرنان کرسپو برای بیانکوچلستی در طول یک فصل را شکست و هم جایگاه خود در رتبه دوم را تثبیت کرد.
با توجه به دیدار برگشت لیگ قهرمانان برابر سویا، هاینکس ترجیح داد از لواندوفسکی برابر آگزبورگ استفاده نکند تا مهاجم لهستانی بایرن با 26 گل در رتبه سوم باقی بماند و یوناس، مهاجم بنفیکا و مهمان ناخوانده این جمع با 33 گل یک و نیم امتیازی، رتبه پنجم را به خود اختصاص دهد.
هری کین مصدوم، ایکاردی با فراز و نشیب فراوان و کاوانی که این هفته 20 دقیقه بازی کرد، هر 3 با 24 گل رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند تا رونالدوی 23 گله، با 46 امتیاز در رتبه نهم قرار گیرد و برای رسیدن به رتبه های بالای جدول، به یک هفته درخشان نیاز داشته باشد.