لیگ قهرمانان اروپا اسپانیا

بارسلونا و مسی در ایتالیا؛ تجربه های ترش و شیرین

فوتبال ترایب- بارسلونا و لیونل مسی خاطرات خوب و البته تلخی از سفر به ایتالیا داشته اند. با توجه به برتری 1-4 در دور رفت در نوکمپ، قاعدتا بارسلونا کار دشواری برای صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان در ایتالیا نخواهد داشت اما سفر به سرزمین چکمه همیشه برای بلوگرانا خوش یمن نبوده است.

در 6 سفر آخر بارسلونا به ایتالیا، 4 تساوی و 2 شکست حاصل کار این تیم بوده و بارسا مدت هاست در ایتالیا پیروز نشده است. آخرین حضور آبی اناری ها در ایتالیا مربوط به شکست 0-3 فصل قبل برابر یوونتوس بود که در نهایت منجر به حذف بارسا از لیگ قهرمانان نیز شد. آخرین پیروزی بارسا در ایتالیا به برد 2-3 برابر میلان در سال 2011 باز می گردد.

اما اوضاع برای لیونل مسی هم آنقدرها فوق العاده نیست. در 9 بار حضور مسی برابر رقبای ایتالیایی در این کشور، ستاره 30 ساله بارسلونا تنها موفق به زدن 2 گل شده که هر 2 گل نیز برابر میلان به ثمر رسیده و او برابر اینتر، رم و یوونتوس در گلزنی ناکام مانده است.

اما به هر حال نباید فراموش کرد بارسلونا در سال 2009 در همین استادیوم المپیکو موفق شد با گل دیدنی مسی با ضربه سر، 0-2 یونایتد را مغلوب کرده و برای سومین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود.