آسیا ایران

ایران و کی روش؛ ثباتی که به موفقیت منجر شد

فوتبال ترایب- تنها در فاصله 2 ماه مانده به آغاز جام جهانی، نیمکت تیم ملی ژاپن دچار تغییر شده و وحید هلیلوژیچ که بعد از نتایج درخشان با الجزایر در سال 2014 هدایت سامورایی ها را بر عهده گرفته بود، از سمت خود برکنار شد.

در یک سال اخیر به جز ژاپن، نیمکت برخی دیگر از تیم های مطرح آسیا نیز دستخوش تغییراتی بوده است. همسایه ژاپن یعنی کره جنوبی، در خلال مرحله مقدماتی جام حهانی اشتلیکه آلمانی را برکنار کرد و نیمکت عربستان نیز که بعد مدت ها موفق به صعود به جام جهانی شده است، بعد از فان مارویک دچار تغییراتی شد تا این سرمربی موفق حالا هدایت استرالیا را در جام جهانی بر عهده داشته باشد.

اما بر خلاف چند دهه اخیر، از فوریه سال 2012 ثبات کاملی روی نیمکت تیم ملی ایران به عنوان یکی از اضلاع قدرت در فوتبال آسیا وجود داشته و کارلوس کی روش با تقریبا 6 سال در دست داشتن هدایت ایران، با ثبات ترین نیمکت قاره را در اختیار دارد.

2 صعود مقتدرانه به جام جهانی، تبدیل شدن به تیم اول آسیایی رنکینگ فیفا برای مدتی طولانی، مدت ها بی شکستی برابر رقبای آسیایی و آغاز به دوباره کارخانه لژیونر سازی، تنها بخشی از کارنامه موفق سرمربی پرتغالی در ایران بوده و اگرچه سبک کاری و اخلاق وی شاید مورد پسند گروهی نباشد، اما بخش فنی کارنامه او غیرقابل کتمان خواهد بود.

آیا از عملکرد کارلوس کی روش در تیم ملی ایران راضی هستید؟

Vote to see the results
30% - 10 votes
31% - 2 votes