لیگ ایران استقلال

چه تیمی نایب قهرمان لیگ هفدهم می شود؟

فوتبال ترایب- با قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس در رقابت های این فصل، اکنون بزرگترین رقابت در سه هفته پایانی بر سر عنوان نایب قهرمانی خواهد بود؛ جایی که 5 تیم برای رسیدن به جایگاه دوم رقابت خواهند کرد. در اینجا به بررسی شانس این پنج تیم برای رسیدن به عنوان نایب قهرمانی می پردازیم:

ذوب آهن

شاگردان امیر قلعه نویی در حال حاضر با 48 امتیاز در رتبه دوم قرار دارند و اگر بتوانند در هر سه دیدارشان به پیروزی برسند، می توانند عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کنند اما مشکل اصلی دیدارهای دشوار آنهاست. آنها در هفته بیست و هشتم باید در خانه فولاد خوزستان به میدان بروند؛ تیمی که خود به دنبال کسب سهمیه است. پس از آن باید در خانه برابر پرسپولیس قرار بگیرند. با توجه به اینکه این دیدار بعد از آخرین بازی قرمزها در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا انجام خواهد شد، بعید نیست برانکو از بازیکنان اصلی اش استفاده کند. در نهایت آخرین دیدار ذوب آهن برابر نفت تهران خواهد بود؛ تیمی که برای فرار از سقوط می جنگد و به راحتی در خانه امتیاز نخواهد داد.

استقلال

شاگردان وینفرد شفر جدی ترین رقیب ذوب آهن برای کسب عنوان نایب قهرمانی هستند. آنها که با 47 امتیاز در رتبه سوم قرار دارند، حریفان راحت تری پیش رو دارند. آنها در هفته بیست و هشتم باید در تبریز مقابل گسترش فولاد قرار بگیرند؛ تیمی که در رتبه نهم جدول قرار دارد و نه به دنبال سهمیه است و نه خطر سقوط آنها را تهدید می کند. دیدار بعدی آبی ها با پیکان خواهد بود که سخت ترین حریف استقلال در سه بازی باقی مانده است. شاگردان مجید جلایی خود یکی از مدعیان نایب قهرمانی هستند و تیم شفر کار سختی در این دیدار خواهد داشت. استقلال در آخرین دیدار هم در اصفهان باید مقابل تیم بحران زده سپاهان قرار بگیرد. زردها خطر سقوط را احساس می کنند و به همین دلیل به راحتی به استقلال امتیاز نخواهند داد.

سایپا

تیم علی دایی با نتایج خوبی که در نیم فصل دوم گرفت، حالا با 47 امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد و در انتظارکوچکترین لغزشی از استقلال و ذوب آهن است؛ به ویژه اینکه بازی های آنها در مجموع ساده تر از دو تیم دیگر است. البته دو بازی سایپا مقابل گسترش فولاد و پیکان، مشابه استقلال است اما بازی هفته بیست و هشتم این تیم برابر مشکی پوشان است که سقوطش به دسته پایین تر قطعی شده و بازیکنان این تیم انگیزه ای برای نتیجه گیری نخواهند داشت.

پیکان

تیم مجید جلالی هفته های زیادی در صدر جدول لیگ قرار داشت اما بعد از یک افت مقطعی، حالا کار سختی برای کسب عنوان دومی دارد اما روی کاغذ هنوز از شانس نایب قهرمانی برخوردارند. آنها که 44 امتیاز دارند، در هفته بیست و هشتم به مصاف استقلال خوزستان می روند؛ دیداری که راحت ترین دیدار این تیم در سه دیدار باقی مانده است. دو دیدار بعدی این تیم برابر استقلال و سایپاست؛ دو مدعی نایب قهرمانی که پیکان برای شکست دادن آنها باید دست به کار بزرگی بزند.

فولاد

فولاد با هدایت سیروس پورموسوی تا هفته بیست و یکم نتایج خوبی گرفت و جدی ترین رقیب پرسپولیس بود اما حالا با 42 امتیاز، ششم است و شانس کمی برای نایب قهرمانی دارد. فولادی ها باید در هفته بیست و هشتم مقابل ذوب آهن قرار بگیرد؛ آنها سپس در رشت میهمان سپیدرود خواهند بود؛ تیمی که برای فرار از سقوط تلاش می کند و در هفته پایانی هم در اهواز با تراکتورسازی روبرو می شوند. شانس فولاد برای نایب قهرمانی زیاد نیست اما شاید بتوانند به سهمیه لیگ قهرمانان دست پیدا کنند.

به نظر شما کدام تیم نایب قهرمان لیگ هفدهم خواهد شد؟

Vote to see the results
31% - 5 votes
30% - 27 votes
31% - 2 votes
32% - 1 vote
31% - 0 votes