پرسپولیس استقلال

نگاهی به اینستاگرام شفر، برانکو و بقیه خارجی های فوتبال ایران

فوتبال ترایب- اینستاگرام نقش مهمی در زندگی شخصی ستاره های فوتبال ایران دارد و در این بین، مربیان و بازیکنان خارجی حاضر در فوتبال ایران هم صفحاتی پریننده دارند؛ از جمله وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ که شاخص ترین چهره های فوتبالی لیگ ایران محسوب می شوند. این در حالی است که کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، همچنان ترجیح می دهد بیانیه های تند و تیزش را در فیس بوک منتشر کند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به اینستاگرام خارجی های فوتبال ایران:

وینفرد شفر

سرمربی آلمانی استقلال تا پیش از پیوستن به این تیم صفحه اینستاگرام خلوتی داشت و تعداد فالوئرهایش به 1000 نفر هم نمی رسید اما عملکرد خوبش در ایران باعث شد که حالا صفحه اش در آستانه رسیدن به سیصد هزار فالوئر است. شفر فعالیت زیادی هم در اینستاگرام دارد و به خوبی هواداران استقلال را در جریان امور تیمش قرار می دهد و این مسئله هم به محبوبیت او افزوده است.

ضمن اینکه او 74 نفر را هم فالو می کند که بیشتر آنها مربوط به باشگا استقلال است. جالب اینکه او از بین ستاره های فوتبال آلمان، تنها صفحه متس هوملس، مدافع بایرن مونیخ، را دنبال می کند.

برانکو ایوانکوویچ

سرمربی کروات پرسپولیس علاوه بر دوره 5 ساله حضورش در تیم ملی، دوران حضورش در جمع قرمزها هم بسیار طولانی تر از دوران حضور شفر در استقلال است؛ بنابراین چندان عجیب نیست که فالوئرهای او تقریبا چهار برابر است از مرز 800 هزار فالوئر گذشته است. برانکو نسبت به شفر فعالیت کمتری در شبکه های اجتماعی دارد اما به طور مرتب صفحه اش را آپدیت می کند.

 نکته جالب در مورد پست های او این است که او بیشتر ترجیح می دهد عکس هایی با همه اعضای کادر فنی پرسپولیس در صفحه اش منتشر کند و کمتر عکس تکی از او دیده می شود. برانکو تنها 37 صفحه را دنبال می کند که در بین آنها صفحه های لوکا مودریچ و متیو کوواچیچ، ستاره های تیم ملی کرواسی هم دیده می شود.

ارطغرول ساغلام

سرمربی تراکتورسازی در دو سالی که صفحه اش در اینستاگرام را باز کرده، تنها 90 پست منتشر کرده که تقریبا نیمی از آنها از زمان حضور او در تبریز منتشر شده است. ساغلام که نشان داده مربی کم حاشیه ای است، به نظر می رسد علاقه چندانی به شبکه های اجتماعی ندارد و تنها 18 صفحه را فالو می کند که به جز سه صفحه مربوط به باشگاه تراکتورسازی، بقیه به نزدیکان او در ترکیه مربوط می شود. ساغلام کمی کمتر از 42 هزار فالوئر دارد که با توجه به هواداران پرتعداد تراکتورسازی، چندان زیاد به نظر نمی رسد. شاید اگر او بتواند نتایج بهتری در ادامه حضور در تبریز کسب کند، تعداد فالوئرهای او هم افزایش پیدا کند.

دراگان اسکوچیچ

سرمربی فعلی خونه به خونه بابل یکی از مربیان خارجی است که در چند فصل اخیر همواره در فوتبال ایران حضور داشته و بیشتر پست های او نیز به فوتبال ایران و باشگاه هایی که در آنها مربیگری کرده مربوط می شود اما با توجه به اینکه در تیم های کم طرفدارتر حضور داشته، تنها 12 هزار فالوئر دارد؛ هرچند صعود احتمالی خونه به خونه به لیگ برتر می تواند فالوئرهای او را افزایش بدهد. دراگان 385 صفحه را در اینستاگرام دنبال می کند که بیشتر آنها بازیکنان فعلی و سابقش در باشگاه های ایرانی هستند.

مامه بابا تیام

مهاجم جدید استقلال با درخششی که در مدت کوتاه حضورش در این تیم داشت، خیلی زود به چهره ای پرطرفدار تبدیل شد و حالا 175 هزار فالوئر دارد. همین باعث شده تا او فعالیتش در اینستاگرامش را هم افزایش بدهد. او که از سال 2013 تا پیش از پیوستن به استقلال، 120 پست منتشر کرده بود، در دو ماه اخیر نزدیک به 30 پست در صفحه اش قرار داده که تقریبا همه آنها مربوط به بازی های استقلال و نتایج خوب این تیم است. تیام 350 صفحه را هم دنبال می کند که بیشتر آنها مربوط به هم تیمی هایش در استفلال و همچنین صفحات رسمی ستاره های بزرگ دنیای فوتبال است.

گادوین منشا

مهاجم نیجریه ای پرسپولیس که فصل گذشته با پیراهن پیکان به یکی از ستاره های فوتبال ایران تبدیل شد، حالا بیش از 350 هزار فالوئر در اینستاگرام دارد. فعالیت منشا در اینستاگرام از زمان حضور او در پیکان افزایش پیدا کرده و در این بین او عکس های زیادی از همسر و فرزندش هم منتشر کرده است. در بین 185 صفحه ای که منشا دنبال می کند، علاوه بر هم تیمی هایش در پرسپولیس، صفحات مربوط به رسانه های ایرانی مانند ورزش سه و برنامه 90 هم دیده می شود. ضمن اینکه او صفحه ستاره های بوکس مانند فلوید می ودر و آنتونی جاشوا را هم دنبال می کند که نشان از علاقه او به این ورزش است.

سرور جپاروف

مرد سال سابق فوتبال آسیا به لطف درخشش در فوتبال ایران، حالا بیش از 220 هزار فالوئر دارد. جپاروف که یکی از ستاره های اصلی استقلال در این فصل است، 387 پست اینستاگرامی دارد که در بین آنها، پست های مربوط به غذاهای مختلف، نشان از علاقه او به خوراکی ها دارد؛ هرچند او در 35 سالگی همچنان از آمادگی بدنی بالایی برخوردار است. جپاروف همچنین 237 صفحه را دنبال می کند که علاوه بر صفحات مربوط به فوتبالیست های ایرانی و خارجی، صفحات مربوط به خواننده های ایرانی و ازبک هم بیش از بقیه به چشم می خورد که نشان از علاقه او به موسیقی است.

بشار رسن

ستاره عراقی پرسپولیس هم یکی از خارجی هایی است که از زمان حضور در فوتبال ایران فالوئرهایش در اینستاگرام افزایش چشمگیری داشته و حالا به نزدیک 400 هزار رسیده است. این در حالی است که فعالیت رسن در اینستاگرام چندان زیاد نیست و از چند پستی که او از زمان حضور در پرسپولیس منتشر کرده، نیمی از آنها مربوط به تیم ملی عراق است. در بین 100 صفحه ای هم که او دنبال می کند، تعداد زیادی از آنها به هم تیمی هایش در تیم ملی عراق از جمله علی عدنان، مدافع عراقی اودینزه، مربوط می شود.

لئاندرو پادووانی

مدافع برزیلی استقلال تنها 54 پست در صفحه اش دارد که همه آنها مربوط به دوران حضورش در فوتبال ایران و در باشگاه های فولاد خوزستان، نفت تهران و استقلال است. شاید اگر او فعالیت بیشتری داشت، تعداد فالوئرهایش از 156 هزار بیشتر می شد. پادووانی 295 صفحه را فالو می کند که در بین آنها، صفحه شبکه های خبری مانند بی بی سی، نیویورک تایمز و سی ان ان هم دیده می شود و می تواند نشان دهنده علاقه او به  دنبال کردن اخبار سیاسی باشد.

لوسیانو پریرا

ستاره نفت آبادان یکی از بهترین گلزنان این فصل لیگ برتر است اما تعداد فالوئرهایش با توجه به اینکه در تیم های بزرگ تهرانی بازی نمی کند، حتی به 10 هزار نفر هم نمی رسد. لوسیانو تا به حال 60 پست منتشر کرده که جالب ترین آنها مربوط به تبریک سال جدید به همراه خانواده اش است. در بین 153 صفحه ای هم که او دنبال می کند، بیشتر صفحات مربوط به هم تیمی هایش در صنعت نفت آبادان دیده می شود.