اروپا لیگ قهرمانان اروپا

یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛ کدام تیم ها به نیمه نهایی می رسند؟

فوتبال ترایب- دیدارهای رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد و نتایج قابل توجهی در این مرحله رقم خورد. به جز سویا که در خانه 2-1 مغلوب بایرن شد، در بقیه دیدارها، تیم بازنده باید در دیدار برگشت اختلافی سه گله را جبران کند که کار راحتی نخواهد بود. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به دیدارهای برگزار شده و احتمال جبران این نتایج:

یوونتوس 0-3 رئال مادرید

یوونتوسی ها فصل گذشته در همین مرحله، موفق شده بودند بارسلونا را در خانه با سه گل شکست بدهند و به راحتی به مرحله بعد صعود کنند اما همانطور که در فینال کاردیف برابر رئال با اختلاف سه گل شکست خوردند، این بار هم بازی را واگذار کردند. تیم زیدان که در لالیگا و کوپا دل ری شانسی برای قهرمانی ندارد، تمام تمرکزش را در روی لیگ قهرمانان گذاشته و با بازگشت رونالدو به روزهای خوبش، نمایشی مقتدرانه داشت؛ به طوری که آلگری در پایان بازی تاکید کرد که باید قوی تر بودن رئال را بپذیرند. یوونتوس برای اینکه بتواند در دیدار برگشت حداقل کار را به وقت های اضافه بکشاند، باید حداقل سه گل بزند؛ کاری که با توجه به فرم خوب رئال، بسیار دشوار به نظر می رسد.

سویا 1-2 بایرن مونیخ

پیروزی در خانه سویا، تیمی که در هفته های اخیر نمایش های بسیار خوبی داشته، برای بایرن مونیخ بسیار ارزشمند است اما عملکرد بازیکنان این تیم به اندازه ای سوال برانگیز بود که حتی خود آنها هم در پایان بازی، از نمایش شان در سانچس پیس خوان ابراز نارضایتی کردند. یوپ هاینکس، سرمربی باواریایی ها هم اعلام کرد اگر تیمش بخواهد به این شکل بازی کند، نباید به فکر قهرمانی در چمپیونزلیگ باشد. سویا برای جبران این نتیجه، باید در آلیانس آره نا به برتری 2-0 یا بهتر برسد و با توجه به اینکه این تیم توانست در مرحله قبل، در الدترافورد منچستریونایتد را شکست بدهد، بایرنی ها می دانند که نباید این تیم را دست کم بگیرند؛ هرچند خود بایرن هم در خانه همیشه تیمی شکست ناپذیر نشان داده و بعید است به راحتی فرصت رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان را از دست بدهند.

بارسلونا 4-1 رم

برتری سه گله بارسا بیش از اینکه به لطف درخشش ستاره های این تیم به دست آمده باشد، بیشتر مدیون نمایش ضعیف دفاعی رم بود. از چهار گل بارسا، دو تای آن توسط بازیکنان رم (دنیله ده روسی و مانولاس) به ثمر رسید و گل آخر که توسط لوئیس سوارز زده شد هم با پاس مدافع رم به دست آمد. در مقابل، رمی ها هم چند موقعیت خوب را از دست دادند تا این شکست سنگین برای آنها رقم بخورد. اکنون آنها برای رسیدن به نیمه نهایی، باید در المپیکو 3 بار دروازه بارسا را باز کنند و در مقابل گلی نخورند؛ هدفی که رسیدن به آن اصلا راحت نیست. کافی است بارسایی ها در همان دقایق ابتدایی به گل برسند تا کار برای بازیکنان رم سخت تر از قبل شود.

لیورپول 3-0 منچسترسیتی

غیرمنتظره ترین نتیجه در دیدارهای این هفته را لیورپولی ها رقم زدند. آنها که در لیگ برتر هم نشان داده بودند راه پیروزی بر منچسترسیتی را می دانند، در همان 30 دقیقه ابتدایی بازی، 3 گل وارد دروازه حریف کردند تا اکنون شاگردان پپ گواردیولا برای رسیدن به نیمه نهایی، نیاز به یک معجزه داشته باشند. مثلث هجومی لیورپول، محمد صلاح، فیرمینو و سادیو مانه، مانند همیشه در این دیدار هم درخشان بود و الکس اکسلید چمبرلین هم به خوبی پشت سر آنها جا افتاده است. در مقابل هیچ یک از ستاره های سیتی از جمله داوید سیلوا، لروی سانه و کوین دی بروین در این دیدار در اندازه های همیشگی نبودند؛ چیزی که سیتی برای جبران این نتیجه در دیدار برگشت به آن نیاز دارد. سیتی در ابتدای فصل در لیگ برتر، 5-0 لیورپول را شکست داد اما شرایط برای هر دو تیم تغییر کرده است.  

به نظر شما کدام تیم می تواند شکست دیدار رفت را جبران کند؟

Vote to see the results
30% - 7 votes
30% - 1 vote
31% - 10 votes
30% - 4 votes