لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

چه تیمی حریف پرسپولیس در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان می شود؟

فوتبال ترایب- پرسپولیس که در هفته های اخیر در لیگ برتر نتایج خوبی نگرفته، توانست در خانه نسف قرشی به یک امتیاز دست پیدا یابد و صعودش به مرحله بعد لیگ قهرمانان را قطعی کند. حالا این تیم در نبرد صدرنشینی، باید در هفته آخر به مصاف السد قطر برود. و نتیجه این دیدار است که حریف پرسپولیس در مرحله بعد را مشخص می کند. در اینجا احتمال های مختلف را بررسی می کنیم:

اگر پرسپولیس در گروهش اول شود

پرسپولیس برای اینکه بتواند به عنوان تیم اول از گروهش صعود کند، باید حتما السد قطر را شکست بدهد. پرسپولیس از 5 دیدار قبلی 10 امتیاز کسب کرده؛ در حالی که السد 12 امتیازی است و قرمزها برای صعود به عنوان تیم اول، چاره ای جز کسب سه امتیاز دیدار آخر ندارند. در صورتی که این اتفاق رخ بدهد و پرسپولیس به عنوان تیم اول از گروهش صعود کند، باید با تیم دوم گروه A روبرو شود؛ گروهی که الاهلی عربستان، الغرافه، الجزیره امارات و تراکتورسازی در آن قرار دارند. با توجه به شرایط جدول، احتمال اینکه الغرافه یا الجزیره در آن گروه در رتبه دوم قرار بگیرند، بیشتر است. هرچند امکان دوم شدن الاهلی و حتی تراکتورسازی نیز وجود دارد. اگر الغرافه دوم شود، روبرو شدن مهدی طارمی با پرسپولیس اتفاق ویژه این رویارویی خواهد بود.

اگر پرسپولیس در گروهش دوم شود

اگر قرمزها نتوانند السد را شکست بدهند و در گروه شان دوم شوند، به احتمال زیاد با الاهلی عربستان روبرو خواهند شد؛ اتفاقی که پرسپولیسی ها اصلا دوست ندارند رخ بدهد. البته نه به خاطر قدرت تیم حریف که به دلیل بازی کردن در زمین بی طرف. پرسپولیس فصل قبل بیشتر بازی هایش در لیگ قهرمانان را در زمین بی طرف برگزار کرد و اصلا دوست ندارند این فصل باز هم این اتفاق رخ بدهد. شاگردان برانکو ایوانکوویچ فصل قبل در مرحله یک چهارم نهایی با الاهلی روبرو شده بودند و در مجموع دو دیدار موفق شدند مقابل این تیم به برتری 5-3 رسیدند.

ترجیح می دهید پرسپولیس در مرحله بعد با چه تیمی روبرو شود؟

Vote to see the results
32% - 18 votes
30% - 20 votes
32% - 71 votes
32% - 10 votes