لیگ قهرمانان آسیا استقلال

چه تیمی حریف استقلال در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان می شود؟

فوتبال ترایب- استقلال در پنجمین دیدارش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان موفق شد با نتیجه 2-0 الریان را شکست بدهد و صعودش به مرحله بعد را قطعی کرد. اما هنوز مشخص نیست که این تیم در مرحله بعد با چه تیمی روبرو خواهد شد. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به شرایط مختلف و تیم هایی که ممکن است در مرحله بعد حریف آبی ها شوند:

اگر استقلال در گروهش اول شود

استقلال برای اینکه در گروهش اول شود، تنها به یک امتیاز از دیدار آخر مقابل الهلال نیاز دارد. استقلال در دیدارهای رودررو با العین، به دلیل گل زده بیشتر در خانه حریف، شرایط بهتری دارد و با یک امتیاز هم می تواند صدرنشین این گروه باقی بماند. به این ترتیب در مرحله بعد با تیم دوم گروه B روبرو خواهد شد که یکی از دو تیم ذوب آهن یا لوکوموتیو تاشکند خواهد بود. هر دو تیم 6 امتیازی هستند و تیم برنده، به عنوان تیم دوم گروه B، حریف استقلال در مرحله بعد خواهد شد. در صورتی که دو تیم به تساوی برسند، ذوب آهن با توجه به برتری 2-0 مقابل حریف ازبک در دیدار رفت، به مرحله بعد صعود می کند. اگر این اتفاق رخ بدهد، تقابل امیر قلعه نویی با تیم سابقش در لیگ قهرمانان بسیار جذاب خواهد بود.

اگر استقلال در گروهش دوم شود

برای اینکه استقلال در گروهش دوم شود، باید در دیدار آخر مقابل الهلال شکست بخورد و العین هم الریان را شکست بدهد. اگر هر دو این اتفاقات رقم بخورد، شاگردان شفر در مرحله بعد باید با تیم قدرتمند الدحیل، صدرنشین گروه B که در هر 5 دیدارش در لیگ قهرمانان به پیروزی رسید، دیدار کند. الدحیل همان تیمی است که تا فصل قبل با نام لخویا در رقابت ها حضور پیدا می کرد و بازیکنان بسیار خوبی برخوردار است و قرار گرفتن مقابل این تیم، کار استقلال برای رسیدن به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان را دشوار می کند.

ترجیح می دهید استقلال در مرحله بعد با چه تیمی روبرو شود؟

Vote to see the results
32% - 23 votes
31% - 74 votes
32% - 127 votes