لیگ قهرمانان آسیا استقلال

نگاهی به شرایط جدول گروه استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

فوتبال ترایب- استقلال که در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان در گروهی دشوار قرار گرفته، علی رغم کسب 6 امتیاز از 4 بازی ابتدایی و قرار داشتن در صدر جدول گروه، هنوز از صعودش به مرحله بعد مطمئن نیست. با توجه به اینکه آبی ها فردا در تهران میزبان الریان هستند، شرایط صعود این تیم در صورت رقم خوردن نتایج متفاوت را بررسی می کنیم:

اگر استقلال، الریان را شکست بدهد

در صورتی که استقلال بتواند فردا در ورزشگاه آزادی الریان را شکست بدهد، فارغ از هر نتیجه ای که در دیدار بین العین و الهلال رقم بخورد، صعود آبی ها به مرحله بعد قطعی خواهد شد و دیدار آخر گروه مقابل الهلال برای استقلال تشریفاتی خواهد بود. در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در صورت هم امتیاز شدن تیم ها، نتیجه دیدارهای رودررو اهمیت پیدا می کند و با توجه به اینکه استقلال در قطر مقابل الریان به تساوی 2-2 رسید، در صورت پیروزی در دیدار فردا نسبت به این برتری پیدا می کند و از آنجایی که الهلال هم حتی با پیروزی در دو دیدار باقی مانده، نمی تواند 9 امتیازی شود، صعود استقلال به دور بعد قطعی می شود.

اگر استقلال مقابل الریان به تساوی برسد

استقلال و الریان در دیدار رفت در قطر به تساوی 2-2 رسیدند و این به آن معنی است که تساوی با نتایج 0-0 و 1-1، باعث برتری استقلال در دیدارهای رودررو با این تیم می شود. به این ترتیب حتی اگر العین بتواند الهلال را شکست بدهد، استقلال در دیدار آخر مقابل حریف عربستانی تنها به یک امتیاز نیاز خواهد داشت تا حداقل به عنوان تیم دوم صعود کند زیرا در دیدار العین و الریان در هفته آخر، حداقل یکی از آنها امتیاز از دست می دهد.

اگر استقلال مقابل الریان شکست بخورد

در صورتی که استقلال در این دیدار خانگی بازی را واگذار کند، کار سختی برای صعود به مرحله بعد پیدا می کند. با شکست استقلال، الریان به دور بعد صعود می کند و اگر العین هم بتواند الهلال را شکست بدهد، در هفته آخر مقابل تیم کم انگیزه الریان کار راحت تری خواهد داشت. در حالی که استقلال در عمان باید به مصاف الهلال برود و پیروزی در آن دیدار برای شاگردان وینفرد شفر اصلا کار راحتی نخواهد بود.