اروپا لیگ قهرمانان اروپا

بررسی دیدارهای یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 18-2017

فوتبال ترایب- دیدارهای رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه و چهارشنبه این هفته برگزار می شود و 8 تیم حاضر در این مرحله مقابل حریفان قرار می گیرند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به این دیدارها:

سویا- بایرن مونیخ

شاید روی کاغذ بسیاری شانس بیشتری برای بایرن مونیخ قائل باشند اما سویا با حذف کردن منچستریونایتد، نشان داد که حریف سرسختی است. بایرنی ها بعد از حضور یوپ هاینکس روی نیمکت این تیم، به یک تیم شکست ناپذیر تبدیل شده اند و به جز یک باخت در بوندس لیگا برابر لایپزیش، در هیچ دیدار دیگری بازی را به حریفان واگذار نکردند. آنها در مرحله قبل هم با برتری 8-1 مقابل بشیکتاش، قدرت شان را به رخ کشیدند. در مقابل سویا هم با حضور وینچنزو مونتلا، علی رغم اینکه در لالیگا پرفزار و نشیب بوده اما در دو دیدار برابر منچستریونایتد فوق العاده کار کرد و اکنون به دنبال رسیدن به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان است.

یوونتوس- رئال مادرید

در حساس ترین دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، یوونتوس و رئال مادرید، فینالیست های فصل گذشته مقابل هم قرار می گیرند. در فینال فصل قبل که در کاردیف برگزار شد، رئال موفق شد با نتیجه 4-1 یووه را شکست بدهد و به قهرمانی برسد اما این بار در شرایطی مقابل هم قرار می گیرند که به نظر می رسد یوونتوس شرایط بهتری دارد. شاگردان مکس آلگری بعد از یک تعقیب و گریز طولانی سرانجام صدر جدول چمپیونزلیگ را از آن خود کردند، در بهترین فرم این فصل شان به مصاف رئال خواهند رفت. این در حالی است که رئالی ها بعد از حذف از کوپا دل ری و فاصله زیاد با بارسلونا در لالیگا، اکنون تنها امید به فتح لالیگا دارند.

منچسترسیتی- لیورپول

دو نماینده انگلیس که به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رسیدند، باید در این مرحله مقابل هم قرار بگیرند. دو دیدار این فصل سیتی و لیورپول در رقابت های این فصل لیگ برتر بسیار تماشایی شد و اکنون بسیاری در انتظار دو دیدار جذاب دیگر بین این دو تیم هستند. در دیدار رفت این فصل در لیگ برتر، سیتی موفق شد 5-1 لیورپول را شکست بدهد و در دیدار برگشت، قرمزها با نتیجه 4-3، اولین شکست فصل را به شاگردان گواردیولا تحمیل کردند. تقابل تیم های گواردیولا و کلوپ همواره دیدارهای جذابی را رقم زده و با توجه به نمایش هایی که این فصل از سیتی و لیورپول دیدیم، می توان انتظار داشت که جدال این دو تیم، احتمالا جذاب ترین دیدارهای این مرحله لیگ قهرمانان را رقم خواهند زد.

رم-بارسلونا

بارسا که در دو فصل اخیر نتوانست به نیمه نهایی لیگ قهرمانان صعود کند، این بار برای رسیدن به این مرحله کار راحت تری دارند. شاگردان ارنستو والورده در مرحله قبل با اقتدار توانستند از سد چلسی عبور کنند و نشان بدهند که یکی از مدعیان کسب جام هستند. در مقابل، رم تنها به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف، از سد شاختار دونتسک عبور کرد و به جمع 8 تیم برتر این فصل چمپیونزلیگ رسید. حداقل روی کاغذ، رمی ها شانس زیادی برای عبور از بارسلونا ندارند اما شاگردان اوزه بیو دی فرانچسکو در مرحله گروهی و با صعود به عنوان تیم اول، بالاتر از چلسی و اتلتیکو مادرید، نشان دادند که حریف دست و پا بسته ای نیستند.