لیگ ایران پرسپولیس

پرسپولیس 1-2 سایپا؛ جشن قهرمانی باز هم به تعویق افتاد

فوتبال ترایب- پرسپولیس در روزی که بازیکنان ملی پوشش را در اختیار نداشت، 2-1 مغلوب سایپا شد و بار دیگر جشن قهرمانی این تیم به تاخیر افتاد.

قرمزها که برای قهرمانی تنها به یک امتیاز نیاز دارند، بعد از شکست در دربی مقابل استقلال، امروز هم برابر سایپا مغلوب شدند و فرصت برگزاری جشن قهرمانی در فاصله 4 هفته پیش از پایان فصل را از دست دادند.

در این دیدار برانکو ایوانکوویچ به بازیکنان ملی پوشش که در اردوی تیم ملی بودند، به دلیل در پیش بودن دیدار حساس مقابل نسف قرشی در لیگ قهرمانان استراحت داد و همین باعث شد تا سایپا در نیمه اول نمایش بهتری داشته باشد.

شاگردان علی دایی از ناهماهنگی پرسپولیسی ها در خط دفاعی استفاده کردند و در فاصله 5 دقیقه، به دو گل رسیدند. ابتدا در دقیقه 22، روی یک پاس عمقی، علی قلی زاده صاحب توپ شد و پاس در عمق او هم آرمان رمضانی را با رادوشوویچ تک به تک کرد. ضربه دقیق رمضانی، حساب کار را 1-0 کرد.

پرسپولیسی ها هنوز از شوک این گل خارج نشده بودند که در دقیقه 27، گل دوم را دریافت کردند. این بار رمضانی بود که با یک حرکت تماشایی، مدافعان پرسپولیس را به هم ریخت و پاس تماشایی او را امید خالدی با ضربه سر، تبدیل به گل دوم تیمش کرد.

بازیکنان پرسپولیس خیلی سریع به این گل واکنش نشان دادند و می توانستند خیلی سریع یکی از گل های خورده را جبران کنند اما ضربه سر علیپور به تیر دروازه برخورد کرد.

در دقایق باقی مانده نیمه اول باز هم این بازیکنان سایپا بودند که موقعیت های بهتری برای گلزنی داشتند اما نتوانستند از آن استفاده کنند و نیمه اول با همان دو گل به پایان رسید.

در نیمه دوم پرسپولیسی ها نمایش بهتری داشتند و موقعیت های بهتری روی دروازه حریف ایجاد کردند. در دقیقه 50، شوت تماشایی علیپور را فلاح زاده با یک عکس العمل دیدنی به بیرون زد. حملات قرمزها ادامه پیدا کرد و سرانجام این تیم در دقیقه 75 به گل رسید. خطای مدافع سایپا روی سیامک نعمتی، یک ضربه پنالتی نصیب پرسپولیس کرد که توسط علیپور تبدیل به گل شد.

فشار حملات پرسپولیسی ها در دقایق پایانی هم ادامه داشت و چیزی نمانده بود که احمد نوراللهی در دقیقه 84 کار را به تساوی بکشد اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و در نهایت بازی با پیروزی 2-1 سایپا به پایان رسید.

آیا پرسپولیس مستحق شکست در دیدار مقابل سایپا بود؟

Vote to see the results
32% - 11 votes
31% - 14 votes