جام جهانی 2018 ایران

آنالیز دیدارهای دوستانه ایران و هم گروهی هایش در جام جهانی 2018

فوتبال ترایب- پیش از آغاز دوباره دیدارهای باشگاهی، تیم های ملی حاضر در جام جهانی 2018 دومین دیدار دوستانه شان در این ماه را برگزار کردند و تیم های همگروه ایران در این رقابت ها هم نتایج جالب توجهی به دست آوردند که نگاهی به آنها خواهیم داشت:

پرتغال؛ شکست هشدار دهنده

شاگردان فرناندو سانتوس که در دیدار قبلی شان مقابل مصر به سختی به پیروزی رسیده بودند، مقابل هلند با چند تغییر به میدان رفتند اما انتظار نداشتند که با شکست سنگین 3-0 روبرو شوند. در این دیدار سانتوس تغییرات زیادی در خط دفاعی و هافبک ایجاد کرد و این فرصتی بود تا هلندی ها از ناهماهنگی بازیکنان این تیم در کارهای دفاعی استفاده کنند و سه بار به گل برسند. علاوه بر این، پرتغال در این دیدار در فاز هجومی هم عملکرد خوبی نداشت و نتوانست موقعیت های زیادی روی دروازه هلند ایجاد کند.

مراکش؛ درخشش با تیم دوم

مراکشی ها در دومین دیدارشان در این ماه به مصاف ازبکستان رفتند؛ دیداری که برای شبیه سازی برای دیدار مقابل ایران برنامه ریزی شده بود. در این دیدار هروه رنار به بیشتر بازیکنان اصلی اش استراحت داد و بیشتر از بازیکنان ذخیره اش استفاده کرد؛ بازیکنانی که باید تلاش کنند تا در جام جهانی جزو تعویض های رنار باشند. در این بین، ایوب الکعبی، مهاجمی که در جام ملت های آفریقای اخیر درخشیده بود، در این دیدار گل زد تا باز دیگر توانایی هایش را نشان بدهد. مانوئل داکاستا، مدافع میانی مراکش، هم با یک نمایش خوب دیگر، شانس اش برای قرار گرفتن در کنار مهدی بن عطیه در ترکیب اصلی را افزایش داد.

اسپانیا؛ ترسناک و اعجاب آور

لا روخا با دو تغییر نسبت به دیدار مقابل آلمان، برابر آرژاننتین قرار گرفت و با ارائه یک نمایش حیرت انگیز، به پیروزی 6-1 دست پیدا کرد. در این دیدار دیگو کاستا به عنوان مهاجم نوک در ترکیب اسپانیا قرار گرفت و مارکو آسنسیو هم جانشین داوید سیلوا شد. به جز صحنه گل آرژانتین که روی ناهماهنگی مدافعان اسپانیا روی یک ضربه کرنر به ثمر رسید، در دیگر دقایق بازی اسپانیایی ها بی نقص بودند و ایسکو هم با زدن سه گل، ستاره تیمش در این دیدار بود. شاگردان خولن لوپتگی با نمایشی که در دو دیدار مقابل آلمان و آرژانتین ارائه دادند، نشان دادند که نه تنها شانس زیادی برای صعود از مرحله گروهی دارند، که بی تردید یکی از مدعیان قهرمانی هستند.

ایران؛ امیدوارکننده

بعد از یک نمایش نه چندان خوب برابر تونس، شاگردان کارلوس کی روش در دیدار برابر الجزایر نمایش به مراتب بهتری داشتند. در این دیدار بازیکنانی مانند مهدی طارمی و سردار آزمون که در دیدار قبلی غایب بودند، از ابتدا به میدان رفتند و تاثیر زیادی در روند حرکتی تیم داشتند. ضمن اینکه گل های ایران در این دیدار را هم این دو به ثمر رساندند. یکی از دغدغه های کی روش برای اولین دیدار جام جهانی برابر مراکش، غیبت سعید عزت اللهی است که تلاش کرد در این دیدار با استفاده از بازیکنان مختلف در پست او، به ترکیب مناسب برسد.