جام جهانی 2018

آرژانتین می تواند در جام جهانی 2018 موفق شود؟

فوتبال ترایب- هرچند آرژانتین در دیدار دوستانه مقابل اسپانیا لیونل مسی و سرخیو آگوئرو را بار دیگر در اختیار نداشت اما شکست 6-1، تردیدهای زیادی را در مورد احتمال موفقیت این تیم در جام جهانی ایجاد کرد.

اکنون این سوال وجود دارد که آیا این تیم که در جام جهانی قبلی تا دیدار نهایی پیش رفت، در فاصله 3 سه ماه تا آغاز جام جهانی 2018 می تواند آنقدر بهتر شود که دستاورد بهتری در این رقابت ها به دست بیاورد.

البته برای ایجاد تغییرات اساسی در ترکیب این تیم زمان زیادی وجود ندارد اما راه حل هایی هست که می تواند مشکلات آرژانتین را برطرف کند.

در درون دروازه، سرخیو رومرو مطمئنا شماره یک آرژانتین خواهد بود؛ هرچند در منچستریونایتد فرصت زیادی برای بازی پیدا نمی کند. این در حالی است که خرونیمو رویی، دروازه سوسیداد، علی رغم بازی های خوبش، هنوز فرصت بازی برای آلبی سلسته را پیدا نکرده است.

پیدا کردن یک جانشین برای خاویر ماسچرانو بسیار ضروری به نظر می رسد. او که در ژانویه گذشته به لیگ چین رفت، در 33 سالگی دیگر به اندازه گذشته موثر نیست و جیووانی لو سلسو از پاری سن ژرمن و لئاندرو پاردس از زنیت می توانند گزینه های موثرتری باشند.

دغدغه اصلی خورخه سامپائولی، استفاده از مهاجمان پرتعدادی است که در اختیار دارد. هر تیمی که بازیکنانی مانند آگوئرو، مسی، ایکاردی، ایگواین و دیبالا را در اختیار دارد، باید به مراحل بالای جام جهانی برسد؛ وگرنه به عنوان یک تیم ناکام قلمداد می شود.

یک جمله کلیشه ای وجود دارد که می گوید داشتن بازیکنان بااستعداد زیاد، یک مشکل خوب برای یک مربی است اما سامپائولی هنوز راه حلی برای آن ندارد و این می تواند به ناکامی آرژانتین منجر شود.