جام جهانی 2018 ایران

بررسی دیدارهای دوستانه ایران و هم گروهی هایش در جام جهانی 2018

فوتبال ترایب- اولین تعطیلی بازی های ملی در سال 2018 از راه رسید و تیم های حاضر در جام جهانی، اولین دیدارهای تدارکاتی شان برای حضور در این رقابت ها را انجام دادند. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به دیدارهای تیم های گروه B جام جهانی؛ گروهی که ایران به همراهی اسپانیا، پرتغال و مراکش در آن حضور دارد:

ایران؛ شکست در شب بارانی

تیم ملی ایران در روزی که چند بازیکن اصلی اش را در اختیار نداشت، مقابل تونس نمایش چندان درخشانی نداشت و در نهایت با یک گل به خودی واگذار کرد. در این دیدار سردار آزمون، مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش و سعید عزت اللهی در ترکیب اصلی ایران نبودند و تیم ملی در کارهای هجومی چندان خوب نبود. در نهایت این تونسی ها بودند که به لطف درخشش وهبی خزری در نیمه دوم، توانستند به گل برسند. تک گل بازی را میلاد محمدی به اشتباه وارد دروازه ایران کرد. نمایش خوب علیرضا بیرانوند هم یکی از نکات قابل توجه این دیدار بود.

اسپانیا؛ نمایشی در حد قهرمانی جهان

اسپانیا که در جام جهانی 2014 و یورو 2016 ناامیدکننده بود، حالا زیر نظر خولن لوپتگی به روزهای خوبش برگشته و در دیدار مقابل آلمان در دوسلدورف هم نمایش بسیار خوبی داشتند و در نهایت به تساوی 1-1 رسیدند. ترکیب اسپانیا در این دیدار تقریبا ترکیبی است که از این تیم در جام جهانی خواهیم دید و تنها در خط حمله، ممکن است لوپتگی برای دیدارهای جام جهانی، تصمیم دیگری بگیرد. رودریگو، مهاجم والنسیا، مهاجم اصلی اسپانیا در این دیدار بود اما دیگو کاستا و حتی آلوارو موراتا که به اردوی اخیر اسپانیا دعوت نشد، هنوز از شانس قرار گرفتن در ترکیب اصلی برخوردارند.

پرتغال؛ تیم رونالدو

پرتغال در یورو 2016، به لطف درخشش کریس رونالدو توانست تا فینال پیش برود و به قهرمانی برسد. این تیم دو سال بعد از آن رقابت ها، هنوز هم به درخشش سی آر سون وابسته است. پرتغالی ها که مقابل مصر قرار گرفته بودند، در این دیدار نمایش درخشانی نداشتند و فاصله چندانی با شکست نداشتند اما به لطف دو گلی که کریس رونالدو با ضربه سر و روی ارسال های ریکاردو کوارشما به ثمر رساند، توانست به پیروزی برسد.

مراکش؛ فراتر از حد انتظار

شاگردان هروه رنار با ترکیبی قابل پیش بینی مقابل صربستان قرار گرفتند اما نمایش آنها بسیار بهتر از عملکردشان در آخرین دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی بود. در این دیدار مراکشی ها هماهنگی بسیار خوبی در پاسکاری ها و انتقال توپ به فاز هجومی داشتند و در کارهای دفاعی هم بسیار بهتر بودند. آنها در نهایت توانستند با گل های حکیم زی‌یش (پنالتی) و خالد بوطیب، 2-1 به پیروزی رسیدند.