اروپا انگلیس

ادعای کیکر: توماس توخل، سرمربی فصل بعد آرسنال

فوتبال رترایب- به نظر می رسد توماس توخل، سرمربی سابق بورسیا دورتموند طبق توافقاتی که با باشگاه آرسنال داشته قرار است به عنوان سرمربی آرسنال به این باشگاه بپیوندد.

توخل که پس از اخراج از بورسیاد ورتموند در ماه می سال گذشته بیکار بوده مورد توجه باشگاه بایرن مونیخ قرار گرفته است اما گفته می شود توخل در پاسخ به آنها گفته که قصد دارد در کشوور دیگری مربی گری را تجربه کند و به نظر می رسد خود را برای سفر به انگلیس و حضور در لیگ برتر آماده می کند.

کیکر گفته است که سرمربی آلمانی احتمالا با آرسنال قرارداد امضا کرده تا جانشین آرسن ونگر شود. گفته می شود توخل به دنبال اسون میسلینتات که سال گذشته به عنوان مدیر بخش بازیکن یابی در آرسنال مشغول به کار شده راهی این باشگاه شده است. این در حالی است که این دونفر در زمان مربیگری توخل در دورتموند ارتباط خوبی نداشتند و توخل ورود میسلینتات به زمین تمرین را ممنوع کرده بود.

میسلینتات در مصاحبه نوامبر سال گذشته خود با خبرنگاران گفته بود:”هرگز تصور نمی کردم با باشگاه های دیگری همکاری کنم.

توخل ورود من به زمین تمرین را ممنوع کرد و به من دستور داد تا از بازیکنان، کادر فنی و بسیاری از همکارانم که با آنها ارتباط صمیمانه ای داشتم دور بمانم.

من سالهای قبل هم پیشنهاداتی داشتم اما به آنها جدی فکر نکرده بودم. من در اینجا به دنیا آمدم و بزرگ شدم و از سال 2006 برای باشگاه دورتموند کار می کردم و خودم را متعلق به این باشگاه می دانم.”

گمانه زنی های اخراج ونگر پس از شکست 3-0 آرسنال مقابل منچسترسیتی در فینال رقابت های کارابائو شدت گرفت. ونگر در مصاحبه با خبرنگاران گفت:”تعجب می کنم که مدام باید به سوالهای مشابهی پاسخ دهم. من 21 سال است در این باشگاهم و به قراردادم احترام می گذارم. بنابراین تعجب می کنم که چطور هنوز باید به این نوع سوال ها پاسخ بدهم.

جایگاه من متعلق به خودم است و در این لحظه این آخرین نگرانی من محسوب می شود. هدف و تمرکز من آماده نگه داشتن تیم برای بازی فرداست. کار من تمرکز بر نحوه نمایش تیم است. دیگران باید در مورد من قضاوت کنند و من نباید کار خودم را ارزیابی کنم.”