جام جهانی 2018 اسپانیا

باتیستوتا: مسی هرگز به سطح مارادونا نمی رسد

فوتبال ترایب- گابریل باتیستوتا، اسطوره آرژانتین ادعا کرد لیونل مسی، فوق ستاره بارسلونا هرگز جا پای دیگو مارادونا نخواهد گذاشت.

مسی که در حال حاضر یکی از بهترین بازیکنان دوران مدرن فوتبال محسوب می شود استانداردهای جدیدی را به این عرصه وارد کرده است. با این وجود همواره او را با اسطوره آرژانتین، مارادونا مقایسه می کنند.

اما باتیستوتا معتقد است با ویژگی های شخصی و حرفه ای مارادونا همچنان او بالاتر از مسی بهترین بازیکن جهان باقی خواهد ماند.

باتیستوتا در مصاحبه با خبرنگاران گفت:”دیگو بهترین است. او تنها معرف فوتبال آرژانتین محسوب نمی شود بلکه شخصیتی کاریزماتیک است و استعدادی بی نظیر دارد.

مسی اگر چه از نظر تکنیکی به مارادونا شباهت دارد و یا حتی بهتر است کاریزمای او را ندارد. دیگو می توانست کل ورزشگاه را به شور آورد. چشم همه دنبال او بود. من در کنار او بازی کردم و می دانم تا چه حد تعیین کننده بود.”
مسی در طی دوران حرفه ای خود دستاوردهای بسیاری داشت و رکوردهای جدیدی خلق کرد و برنده پنج توپ طلا شد. او به بارسلونا در بدست آوردن قهرمانی های زیادی کمک کرد اما نتوانست همراه با تیم ملی آرژانتین در سطح بین المللی عنوانی به دست آورد.
آرژانتین همراه با مسی به فینال کوپا آمریکا و جام جهانی 2014 رسید اما از رسیدن به قهرمانی بازماند. با این وجود آرژانتین مصمم است تا این بار در جام جهانی روسیه همراه با مسی بدرخشد تا این بازیکنان افتخاری دیگر را به کارنامه خود اضافه کند.