جام جهانی 2018 اسپانیا

معرفی حریفان ایران در جام جهانی 2018 روسیه؛ اسپانیا

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه، در مرحله گروهی با تیم های مراکش، اسپانیا و پرتغال روبرو خواهد شد. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به وضعیت اسپانیا، دومین حریفان ایران در این رقابت ها:

اسپانیا در جام جهانی برزیل به عنوان مدافع عنوان قهرمانی پای به رقابت ها گذاشت اما دو شکست در دو دیدار ابتدایی مقابل هلند و شیلی، خیلی زود باعث حذف این تیم از رقابت ها شد. این تیم در یورو 2016 هم چندان درخشان نبود و پس از این رقابت ها، ویسنته دل بوسکه جای خود را به خولن لوپتگی داد. لا روخا با هدایت لوپتگی صعودی مقتدرانه ای به جام جهانی روسیه داشت و حالا به عنوان یکی از مدعیان فتح جام پای به رقابت ها خواهد گذاشت.

سرمربی:

لوپتگی پیش از برعهده گرفتن هدایت اسپانیا، سرمربی پورتو بود و با این تیم به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید. او پیش از آن هم برای چهار سال مربی تیم های پایه اسپانیا بود و با تیم های زیر 19 و زیر 21 سال این کشور قهرمان اروپا شد. لوپتگی در دوران بازی سابقه پوشیدن پیراهن بارسا و رئال را هم دارد اما بازی های زیادی برای این دو تیم انجام نداد.

ستاره:

داوید دخه آ با بازی های درخشانی که در دو فصل اخیر برای منچستریونایتد انجام داد، می تواند ستاره اسپانیا در جام جهانی باشد. بسیار او را بهترین دروازه بان حال حاضر دنیا می دانند. او به ویژه در این فصل در بازی های زیادی ستاره اصلی منچستریونایتد بود و با واکنش های دیدنی اش، مانع از گلزنی بازیکنان حریف شد. او اگر همین فرم را در روسیه هم حفظ کند، می تواند اسپانیا را به مراحل بالاتر برساند.

پدیده:

مارکو آسنسیو، ستاره جوان رئال، می تواند پدیده اسپانیا در جام جهانی باشد. او در یکی دو فصل اخیر بازی های بسیار خوبی در ترکیب رئال داشته و شوت های تماشایی اش از پشت محوطه جریمه، کابوس های تیم های حریف است. آسنسیو در مرحله مقدماتی تنها در چهار بازی برای اسپانیا به میدان رفت اما احتمالا در روسیه فرصت بیشتری برای بازی پیدا خواهد کرد.

آخرین فهرست:

دروازه‌بان‌ها: کپا، په ‌په رینا، داوید دخه آ

مدافعان: آلوارو اودریوسولا، کارواخال، جرارد پیکه، یوردی آلبا، ناچو، سرخیو راموس، سزار آسپیلیکوئتا، مارکوس آلونسو

هافبک‌ها: ایسکو، تیاگو آلکانتارا، آندرس اینیستا، سائول نیگس، دنی پارخو، کوکه، رودری، داوید سیلوا، مارکو آسنسیو، لوکاس واسکز

مهاجمان: رودریگو مورنو، یاگو آسپاس، دیه‌گو کاستا