جام جهانی 2018 اروپا

معرفی حریفان ایران در جام جهانی 2018 روسیه؛ پرتغال

فوتبال ترایب- تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه، در مرحله گروهی با تیم های مراکش، اسپانیا و پرتغال روبرو خواهد شد. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به وضعیت پرتغال، سومین حریفان ایران در این رقابت ها:

پرتغال در دو تورنمنت بزرگ اخیر نتایج متفاوتی گرفت. آنها در جام جهانی 2014 در همان مرحله گروهی از دور رقابت ها حذف شدند اما در یورو 2016، بعد از اینکه با خوش شانسی از مرحله گروهی به دور بعد رسیدند، تا فینال پیش رفتند و با شکست دادن فرانسه میزبان در وقت های اضافه، جام قهرمانی را بالای سر بردند. این بار هم تیم پرتغال یکی از مدعیان اصلی جام محسوب نمی شود اما احتمال اینکه بار دیگر همه را شگفت زده کنند، زیاد است.

سرمربی:

فرناندو سانتوس در جام جهانی 2014 هدایت تیم ملی یونان را برعهده داشت و تیمش در آن رقابت ها عملکرد درخشانی ارائه داد. پس از اینکه پرتغال در مقدماتی یورو 2016 شروع خوبی نداشت، سانتوس جانشین پائولو بنتو روی نیمکت پرتغال شد و با این تیم تا فتح یورو 2016 پیش رفت تا افتخار کسب اولین جام بزرگ برای سلسائو، به نام او رقم بخورد. تیم او از دو سال پیش بهتر شده و انتظار می رود در جام جهانی هم نمایش های بهتری داشته باشند.  

ستاره:

کریس رونالدو باز هم بی تردید ستاره اصلی پرتغال در جام جهانی خواهد بود. او که فصل را چندان خوب شروع نکرد، در هفته های اخیر بار دیگر اوج گرفته و می تواند باز هم کابوس حریفان در جام جهانی باشد. به ویژه اینکه در سال جام جهانی، درخشش در این رقابت ها شانس بردن توپ طلا را افزایش خواهد داد. رونالدو بارها اعلام کرده دوست دارد 7 توپ طلا ببرد و درخشش در روسیه، شانس او برای بردن توپ طلای ششم را افزایش می دهد.

پدیده:

برناردو سیلوا، ستاره این فصل منچسترسیتی، می تواند پدیده پرتغال در جام جهانی باشد. او که دو فصل بسیار خوب در موناکو داشت، این فصل به منچسترسیتی پیوست و در این تیم هم بازی های خوبی ارائه کرده است. پیشرفت او زیر نظر پپ گواردیولا می تواند به بازی های بهتر در جام جهانی برای پرتغال منجر شود.

آخرین فهرست:

دروازه بان ها: بتو، آنتونی لوپس، روی پاتریسیو

مدافعان: برونو آلوز، کانسلو، فابیو کوئنترائو، روبن دیاس، خوزه فونته، رافائل گوئررو، رولاندو، سدریک سوارس

هافبک ها: ویلیام کاروالیو، برونو فرناندز، مانوئل فرناندز، آندره گومس، زائو ماریو، موتینیو، روبن نوس، آدریان سیلوا، برناردو سیلوا

مهاجمان: گونسالو گویدس، گلسون مارتینز، ریکاردو کوارشما، کریستیانو رونالدو، آندره سیلوا