اروپا ایتالیا

بوفون: به خاطر آستوری به تیم ملی ایتالیا برگشتم

فوتبال ترایب- جانلوئیجی بوفون، اسطوره ایتالیا اعتراف کرد دلیل پیوستنش به تیم ملی احساس دینی بود که به داوید آستوری، هم تیمی اش احساس می کرد.

مدافع فیورنتینا در 4 مارس در سن 31 سالگی درگذشت و باشگاه فیورنتینا برای بزرگداشت او زمین تمرین تیم را به نام او نامگذاری کردند.

بوفون معتقد است بهترین راه برای نشان دادن احترام خود به هم تیمی سابق اش حضور در بازی دوستانه تیم ملی ایتالیا مقابل آرژانتین و انگلیس است. در حالی که گمانه زنی ها حاکی از آن بود که بوفون از تیم ملی ای که هدایتش را لوئیجی دی بیاجو بر عهده دارد کنار گذاشته خواهد شد.

بوفون در مصاحبه با خبرنگاران گفت:”دلیل آنکه اینجا هستم این است که می خواستم با حضورم به آنچه که آستوری میخواست عمل کرده باشم.”

او در ادامه اعتراف کرد احساس می کند با وجود آنکه فکر می کند ممکن است حضورش در تیم ملی طولانی مدت نباشد و بازنشسته شود اگر به این دعوت پاسخ مثبت نمی داد کشورش را ناامید می کرد.

او در این رابطه گفت:”من اینجا حضور دارم زیرا همیشه انسانی بودم که احساس مسئولیت می کردم. این دلیل برای حضورم در تیم کافی است و البته دی بیاجو با من بسیار خوب است. بازیکنان جوان نیز دیگر بزرگ شده اند و فضای لازم برای نشان دادن توانایی هایشان را خواهند داشت.”

بوفون در سال 2006 با تیم ملی ایتالیا قهرمان جام جهانی شد. اوتوانست در ضربات پنالتی مقابل فرانسه پس از تساوی 1-1 تیمش را به جام برساند.