اروپا اسپانیا

لیونل مسی: نمی دانم بعد از بازنشستگی کجا زندگی خواهم کرد

فوتبال ترایب- لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا خود را برای دوران بازنشستگی اش آماده می کند اما نمی داند پس از تمام شدن دوران حرفه ای اش به کشورش و به شهر دوران کودکی اش بازخواهد گشت یا خیر.
مسی زمانی که 11 سال داشت در حالی از شهر روساریو در آرژانتین به بارسلونا آمد که این باشگاه هزینه های سنگین هورمون درمانی او را تقبل کرده بود. تزریق هورمون رشد به او کمک کرد تا مانند کودکان دیگر رشد طبیعی داشته باشد و در نهایت در لاماسیا شکوفا شد.
پس از آن توانست پنج بار برنده توپ طلا شود و به یکی از بهترین بازیکنان دنیا تبدیل شود. او تاکنون 542 گل برای بارسا به ثمر رسانده است که با 310 گل اختلاف ان نفر دوم قرار دارد اما حالا در 30 سالگی به پایان دوران حرفه ای خود نزدیک می شود و حالا به این فکر می کند که پس از بازنشستگی چه کند.
مسی در مصاحبه با خبرنگاران گفت:”همه می گویند بسیار دشوار است و من هم شکی ندارم که همینطور است. خیلی سخت است که تمرین و بازی روتین نداشته باشی. نمی دانم چه خواهم کرد و کجا زندگی می کنم. دوست دارم کارهایی را که انجام ندادم تجربه کنم اما نمی دانم در روساریو می مانم یا در بارسلونا. نمی دانم چه می کنم.”
بخشی از عدم اطمینان مسی به مشکلات اجتماعی کنونی آرژانتین مربوط است. او در این مورد گفت:”من به خاطر وضعیت فعلی آرژانتین ناراحتم و زجر می کشم. به خاطر واقعیت ها و عدم امنیت در این کشور عمیقا ناراحتم. به آینده نگاه می کنم و فکر می کنم این امکان وجود دارد که به شهر خودم برگردم و از حضور در آنجا لذت ببرم زیرا در زمان کودکی نتوانستم این کار را انجام دهم. به بارسلونا آمدم و البته اصلا پشیمان نیستم اما برای آنجا نگرانم.
دزدی در همه جای دنیا وجود دارد اما اینکه اتفاقات بدتری رخ دهد نگران کننده است. میدانم در حال حاضر این مسئله غیر ممکن است اما در زمان کودکی ما تمام روز بیرون و در خیابان بودیم و اتفاق بدی هم رخ نمی داد.”