اروپا انگلیس

کلوپ: صلاح را با لیونل مسی مقایسه نکنید

فوتبال ترایب- یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول معتقد است محمد صلاح، مهاجم تیمش می تواند به زودی به یکی از بهترین بازیکنان جهان شناخته شود اما سرمربی آلمانی بر این باور است مقایسه صلاح با لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا به او کمکی نخواهد کرد.

صلاح در بازی شب گذشته تیمش مقابل واتفورد که در آنفیلد برگزار شد چهار بار دروازه حریف را گشود و در نهایت لیورپول توانست با نتیجه 5-0 به پیروزی برسد. او پس از بازی دیشب تعداد گل های خود را در اولین فصل حضورش در لیورپول به 27 گل رساند.

کلوپ در پاسخ به خبرنگاری که گفته بود مهاجم سابق چلسی در کنار ستاره بارسلونا، مسی از استعدادهای برتر بازی ها محسوب می شوند گفت:”بله، فکر می کنم صلاح در مسیر تبدیل شدن به یکی از بهترین های فوتبال قرار دارد و این خیلی خوب است. فکر نمی کنم او و یا هیچ کس دیگری دوست داشته باشد با لیونل مسی مقایسه شود.

مسی بیست سال است که دارد به همین شیوه . با همین تاثیرگذاری بازی می کند. فکر می کنم آخرین فوتبالیستی که چنین ویژگی و تاثیری بر عملکرد تیمش داشت دیه گو مارادونا بود؛ یک آرزانتینی دیگر.

صلاح در مسیر فوق العاده ای قدم گذاشته است اما زندگی همیشه اینطور بوده است که اگر استعداد و توانایی هم داشته باشی برای خوب ماندن باید پیوسته آن را به نمایش بگذاری. عملکرد خوب و مداوم او برای ما بسیار خوب است و به ما کمک زیادی می کند. همه تیم از بازی کردن در کنار او لذت می برند.

اگر از من بپرسید در مورد او چه نظری دارم باید بگویم فکر می کنم او استثنایی است. صلاح نمایش بسیار خوب دیگری در دیداری دشوار داشت.”