اروپا ایتالیا

مانچینی: تجربه هدایت تیم ملی ایتالیا فوق العاده خواهد بود

فوتبال ترایب- روبرتو مانچینی، سرمربی زنیت اعتراف کرد هدایت تیم ملی ایتالیا تجربه ای بی نظیر خواهد بود؛ هرچند تایید کرد که در حال حاضر روی بازی های زنیت تمرکز دارد.

مانچینی یکی از گزینه ای اصلی جانشینی جان پیرو ونتورو محسوب می شود. پس از آنکه ونتورو موفق نشد ایتالیا را به جام جهانی 2018 برساند و در میان بهت همه در دیدار پلی آف مقابل سوئد شکست خورد تا برای اولین بار از سال 1958 این تیم از حضور در جام جهانی بازماند از سمت خود برکنار شد.

سرمربی سابق منچسترسیتی و اینتر علاقه خود به هدایت تیم ملی را ابراز کرد و اعتراف کرد رابطه عاطفی اش با تیم ملی موجب شد تا 36 بازی ملی در کارنامه اش باشد.

او در مصاحبه با خبرنگاران گفت:”وقتی خارج از کشور هستی همیشه برای کشورت احساس تنگی میکنی. وقتی بازی های ملی را تماشا می کنی تو را به خاطرات گذشته در دهه 70 و 80 برمیگرداند و احساسات زیادی را با خود به همراه دارد.

هیچ وقت نمی دانی در زندگی چه اتفاقی رخ می دهد. هدایت تیم ملی ایتالیا فوق العاده خواهد بود. فعلا تمام تلاشم را میکنم تا با زنیت به پیروزی برسم و بهترین نتایج را رقم بزنم.”

گفته می شود پس از شکست زنیت مقابل لایپزیش در لیگ اروپا موقعیت مانچینی در این تیم در هاله ای از ابهام قرار دارد. زنیت در لیگ برتر روسیه با 10 امتیاز اختلاف از تیم صدر جدولی لوکوموتیو موسکو در جایگاه پنجم جدول قرار دارد.