لیگ قهرمانان آسیا استقلال

استقلال-العین؛ چه کسی آمار آبی ها را به اماراتی ها داد؟

فوتبال ترایب- زوران مامیچ، سرمربی العین، پس از تساوی 1-1 تیمش مقابل استقلال در تهران، ادعایی را مطرح کرد که بسیار حاشیه ساز شده است.

او که به نظر می رسید از یک امتیازی که شاگردانش در این دیدار حساس کسب کردند، راضی بود، اعلام کرد :” دوستانی در ایران داریم که به ما برای آنالیز استقلال کمک کردند.”

این اظهارنظر عجیب باعث شد تا بسیاری اکنون به دنبال پیدا کردن “جاسوس”ی باشند که مانع از شکست استقلال شده است.

در این بین، خیلی زود نام دو نفر به عنوان مظنونان اصلی مطرح شد؛ برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس و میک مک درموت، بدنساز سابق استقلال.

البته گزینه ایوانکوویچ خیلی زود رد شد و حتی استقلالی ها اعلام کردند با توجه به شناختی که از این مربی باتجربه دارند، بعید است که او این کار را کرده باشد. ضمن اینکه برانکو رابطه خوبی با خانواده مامیچ ندارد و این مسئله نیز این فرضیه را رد می کند.

میک مک درموت هم که این روزها دوبی زندگی می کند، هرگونه تماس با العینی ها و دادن اطلاعات به آنها برای دیدار مقابل استقلال را رد کرد؛ هرچند با توجه به اینکه مک درموت دیگر قراردادی با استقلال ندارد، در صورتی که به مامیچ مشاوره هم داده باشد، اتفاق عجیبی رخ نداده است.

در واقع نکته اصلی این است که برای باشگاهی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد، پیدا کردن نقاط و ضعف حریفان تنها به داشتن نزدیکانی در اطراف تیم محدود نمی شود و با توجه به در دسترس بودن ویدئوی بازی های همه تیم ها، به راحتی می تواند از شرایط آنها اطلاع پیدا کرد.

جالب اینکه مامیچ فصل قبل و بعد از بازی مقابل ذوب آهن هم ادعای مشابهی را مطرح کرده بود و به نظر می رسد او بیشتر از این حربه برای به هم ریختن تمرکز تیم های حریف استفاده می کند.