لیگ قهرمانان آسیا استقلال

آیا در لیگ قهرمانان آسیا، داوری ها علیه تیم های ایرانی است؟

فوتبال ترایب- بعد از دو پنالتی عجیبی که داور مالزیایی دیدار العین-استقلال  به ضرر آبی ها اعلام کرد، تئوری توطئه های زیادی مطرح شد اما شاید این مسئله، پاسخ دیگری هم داشته باشد.

در صورتی که داور دیدار العین- استقلال عملکرد بهتری داشت، شاگردان وینفرد شفر می توانستند به یک پیروزی درخشان در خانه حریف اماراتی برسند. این اتفاق باعث شد تا رسانه های ایرانی بار دیگر از توطئه و دست های پشت پرده برای ضربه زدن به تیم های ایرانی بنویسند اما به نظر می رسد مشکل اصلی، تنها ضعف داوری ها در رقابت های لیگ قهرمانان است.

یک روز قبل از دیدار استقلال-العین، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان الوصل امارات بود و در دقیقه 86، داور خطای پنالتی علیرضا بیرانوند روی بازیکن حریف را یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه اعلام کرد.

امروز در دیدار برگشت استقلال و العین هم تک گل استقلال روی پنالتی ای زده شد که به می توانست اعلام نشود. در واقع حتی اگر بپذیریم که بازیکن العین روی فرشید اسماعیلی خطا کرد و او شیرجه نزد، باز هم این اتفاق پشت محوطه جریمه رخ داد.

در اینکه سطح داوری ها در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با اهمیت این رقابت ها هماهنگی چندانی ندارد، بحثی نیست اما پرهیز از دامن زدن به تئوری های توطئه، می تواند مانع از ایجاد هیجانات کاذب و به هم خوردن تمرکز تیم ها شود.  

به نظر شما، اشتباهات داوری علیه تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا تعمدی است؟

Vote to see the results
30% - 292 votes
30% - 35 votes