لیگ قهرمانان آسیا استقلال

العین- استقلال؛ روایت شبی که داور، برد آبی ها را دزدید

فوتبال ترایب- 9 ماه بعد از شکست تلخ 6-1 در ورزشگاه هزاع بن زاید، استقلالی ها فاصله زیاد با انتقام نداشتند اما داور مالزیایی، پیروزی شاگردان وینفرد شفر را دزدید.

استقلال در این دیدار با ترکیب سیدحسین حسینی، روزبه چشمی،  مجید حسینی، وریا غفوری، امید نورافکن، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، فرشید باقری، سرور چپاروف، داریوش شجاعیان، مامه تیام به میدان رفت؛ ترکیبی که تنها یک تغییر نسبت به دربی داشت. حسین حسینی که دربی را به دلیل محرومیت از دست داده بود، به ترکیب بازگشته بود.

در نیمه اول تیم میزبان تا اندازه ای بر بازی مسلط بود اما دفاع منسجم استقلال اجازه مانع از نزدیک شدن آنها به دروازه و ایجاد موقعیت می شد. بازیکنان تکنیکی العین از جمله حسین شحات و عمر عبدالرحمان کاملا توسط بازیکنان استقلال خنثی شده بودند و به این ترتیب موقعیت چندانی برای مارکوس برگ و کایو ایجاد نمی شد و این نیمه بدون گل به پایان رسید.

اما نیمه دوم داستان متفاوتی داشت. استقلالی ها این نیمه را بهتر آغاز کردند و خیلی زود به گل رسیدند. فرشید اسماعیلی که در سمت راست محوطه جریمه العینن صاحب توپ شده بود، با یک پاس دقیق، تیام را صاحب موقعیت کرد و او هم با یک ضربه مطمئن، کار را تمام کرد. نکته جالب، تکرار این صحنه روی گل دوم بود؛ جایی که ارسال اسماعیلی روی یک تیر یک، توسط تیام قطع شد و استقلال به گل دوم رسید.

داور جنجالی بازی العین- استقلال، محروم نشد

اما در فاصله دو گل استقلال، العین یک گل زد و داور یک پنالتی جنجالی هم برای آنها گرفت. ابتدا روی یک ارسال از سمت راست، مارکوس برگ بالاخره زهر خودش را ریخت و دروازه حسینی را باز کرد.

ستاره سوئدی العین می توانست در دقیقه 75 گل دوم را بزند؛ وقتی که داور مالزیایی برخورد ساده حسین الحسین با فرشید اسماعیلی را پنالتی تشخیص داد. برگ پشت ضربه قرار گرفت اما شوتش با دخالت حسینی به تیر برخورد کرد و ضربه برگشتی را هم دروازه استقلال با یک واکنش تماشایی برگشت تا بازی مساوی بماند ویک دقیقه بعد، آبی ها پیش بیفتند.

به نظر می رسید استقلالی ها به شکلی دراماتیک، انتقال شکست دیدار قبل را از العین خواهند گرفت اما ماموریت داور تمام نشده بود. در دقیقه 88، او برخورد نه چندان جدی پژمان منتظری با بازیکن العین را باز هم خطا اعلام کرد و یک پنالتی دیگر به العین هدیه داد.

این بار احمد خلیل پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت حسینی، توپ را وارد دروازه کرد. اما استقلالی ها هنوز یک دیدار دیگر با العین در ورزشگاه آزادی خواهند داشت و می توانند انتقام آن شکست را در مقابل هواداران خودی بگیرند.

عملکرد خوب استقلال در این دیدار، جایگاه وینفرد شفر در این تیم را مستحکم تر از قبل کرد. سرمربی آلمانی که با تردیدهای زیادی به عنوان جانشین علیرضا منصوریان معرفی شده بود، حالا چهره محبوب هواداران است و از منتقدانی که در ابتدای حضور او، هر روز مصاحبه های آتشین علیه اش می کردند، خبری نیست.

آیا استقلال می تواند در دیدار برگشت العین را شکست بدهد؟

Vote to see the results
32% - 118 votes
32% - 24 votes