لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس

علیپور و طارمی در بین مدعیان آقای گلی لیگ قهرمانان آسیا 2018

فوتبال ترایب- در حالی مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به نیمه رسیده که دو بازیکن ایرانی در بین مدعیان کسب عنوان آقای گلی حضور دارند.

علی علیپور، مهاجم اول پرسپولیس در این فصل، که در لیگ برتر هم با 17 گل زده، در آستانه کسب عنوان آقای گلی است، در سه دیدار ابتدایی قرمزها در لیگ قهرمانان، سه بار موفق شد دروازه حریفان را باز کند.

او در دیدار ابتدایی برابر نسف قرشی، دو بار موفق به گلزنی شد و گل سومش در این رقابت ها را هم در دیدار برابر الوصل از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

علاوه بر او، یک بازیکن ایرانی دیگر هم در بین بهترین گلزنان این فصل لیگ قهرمانان آسیاست. مهدی طارمی که در ژانویه به الغرافه پیوست، خیلی زود در ترکیب این تیم جا افتاد و در لیگ قهرمانان هم درخشش ویژه ای داشت.

او که مانند علیپور سه گله است، ابتدا در شکست 3-2 برابر الجزیره، برای الغرافه گلزنی کرد و سپس در پیروزی 3-0 برابر تراکتورسازی، دو بار دروازه حریف ایرانی را باز کرد. طارمی در این دیدار یک پنالتی را هم از دست داد؛ وگرنه می توانست در بین بازیکنان چهار گله رقابت ها جای داشته باشد.

در حال حاضر ریکاردو گولارت از گوانگژو اورگرانده چین با 5 گل زده در صدر جدول گلزنان لیگ قهرمانان 2018 است و بغداد بونجاح (السد قطر)، اسکار (شانگهای SIPG ) و یوسف العربی (الدوحیل قطر) هم با 4 گل در تعقیب او هستند. آدریانو و لی دونگ گوک ( هر دو جونبورک موتورز)، کریم بوضیاف (الدوحیل) و لروی جورج (ملبورن ویکتوری)، مانند علیپور و طارمی سه گله هستند.

بهترین گلزن استقلال در این رقابت ها مامه تیام است که با دو گل زده، شانس نزدیک شدن به بهترین گلزنان این رقابت ها را دارد.