پرسپولیس استقلال

مهمترین حواشی دربی های استقلال و پرسپولیس

فوتبال ترایب- تنها چند روز تا دربی شماره 86 باقی مانده است؛ دیداری که با توجه به احتمال قهرمانی پرسپولیس در آن، حساسیت ویژه ای پیدا کرده است.

البته دربی قرمزها و آبی ها همواره حساس بوده و همین باعث شده تا هر دیدار، با حواشی خاص خود همراه باشد. در اینجا نگاهی خواهیم داشت به مهمترین حواشی دربی های اخیر:

دربی 85: کارت زرد مبهم

در این دیدار پرسپولیس با تک گل علی علیپور از روی نقطه پنالتی به پیروزی رسید. اما حاشیه اصلی مربوط به صحنه ای بود که داور در دقیقه 34، بعد از خطای کمال کامیابی نیا، به محسن ربیع خواه کارت زرد داد.

استقلالی ها اعتقاد داشتند اگر داور در این صحنه به کامیابی نیا اخطار می داد، با توجه به اینکه این بازیکن در ادامه یک کارت زرد گرفت، از بازی اخراج و پرسپولیس 10 نفره می شد.

اما داور بازی اعلام کرد که در آن صحنه، ربیع خواه هم مرتکب خطا شده و به خاطر خطاهای مکرر، به او اخطار داده است.

نتایج دربی: بهترین پیروزی های پرسپولیس مقابل استقلال

دربی 84: درگیری رحمتی و سیدجلال

استقلالی ها که یک سال قبل شکست سختی در دربی خورده بودند، این بار پرسپولیس را غافلگیر کردند و علی رغم عقب افتادگی 1-0 در ابتدای بازی، با زدن سه گل در همان نیمه اول، بازگشت شکوهمندی در دربی داشتند.

این مسئله حسابی قرمزها را غافلگیر کرد و البته باعث درگیری کاپیتان های دو تیم شد. حسینی که به وضوح عصبانی بود، در یک صحنه که برای زدن ضربه سر به محوطه جریمه استقلال رفته بود، با رحمتی درگیر شد و این درگیری در نهایت با شیطنت کاپیتان استقلال، به اخراج او منجر شد؛ هرچند استقلال در نهایت بازی با 3-2 برد.

نتایج دربی: بهترین پیروزی های استقلال مقابل پرسپولیس

دربی 83: خالی ماندن جایگاه استقلالی ها

در دیداری که با تساوی 0-0 به پایان رسید، مهمترین حاشیه، خالی ماندن جایگاه مربوط به هواداران استقلال بود. بلیت فروشی این دیدار به طور آنلاین انجام شد اما به نظر می رسید هواداران پرسپولیس با خرید بیشتر بلیت ها، باعث خالی ماندن جایگاه استقلالی ها شدند؛ هرچند این مسئله در نهایت روی نتیجه تاثیری نگذاشت.

دربی 82: قهر طارمی

یکی از به یادماندنی ترین دیدارهای پرسپولیس و استقلال؛ دیداری که در آن شاگردان برانکو ایوانکوویچ 4-2 به پیروزی رسیدند. مهدی طارمی در آن دیدار دو گل زد و البته یکی از جنجال ترین صحنه های بازی را رقم زد.

بعد از اعلام ضربه پنالتی به سود پرسپولیس با خطای حنیف عمران زاده روی محسن بنگر، رامین رضاییان قصد داشت پشت توپ قرار بگیرد؛ اتفاقی که باعث ناراحتی طارمی شد. او دوست داشت خودش ضربه پنالتی را بزند تا بتواند هت تریک کند و انتظار نداشت ضربه پنالتی به رضاییان داده شود و به همین خاطر قهر کرد اما با وساطت سایر بازیکنان، در نهایت حاضر شد پشت ضربه قرار بگیرد ولی ضربه او را رحمتی مهار کرد.

دربی 81: گلزنی بنگستون در 90+5

استقلالی ها تا آخرین ثانیه های این دیدار پیروز دربی بودند. آنها با گل جابر انصاری پیش بودند و فاصله زیادی با پیروزی نداشتند اما جری بنگستون در پنجمین دقیقه از وقت های تلف شده، توانست گل تساوی را برای قرمزها به ثمر برساند. استقلالی ها اعتقاد داشتند که این گل بعد از وقت تلف شده ای که محسن ترکی اعلام کرده به ثمر رسیده و داور باید قبل از آن سوت پایان بازی را به صدا در می آورد.

دربی 80: درگیری سوشا و حنیف

حاشیه اصلی این دیدار که با پیروزی 1-0 پرسپولیس به پایان رسید، بعد از سوت پایان بازی اتفاق افتاد.

بعد از سوت داور، مکانی در هنگام خروج از زمین، به سمت هواداران استقلال عدد 6 را نشان می دهد که این مسئله باعث عصبانیت حنیف عمران زاده می شود. به همین دلیل به سمت دروازه پرسپولیس رفته و با او درگیری فیزیکی پیدا می کند. این درگیری با دخالت بازیکنان دو تیم به پایان می رسد اما محرومیتی سه جلسه ای برای هر یک از آنها به همراه دارد.

دربی 79: از درگیری برهانی و بنگر تا اخراج عالیشاه

نقش منفی های اصلی این دربی ارش برهانی و محسن بنگر بودند؛ دو بازیکن باتجربه دو تیم که در طول بازی بارها با هم درگیر شدند و کار حتی به درگیری لفظی شدید بین آنها منجر شد.

اخراج عجیب عالیشاه هم یکی از حواشی جالب این دیدار بود. او که یک کارت زرد داشت، بعد از زدن گل پیروزی قرمزها، پیراهنش را از تن خارج کرد تا یدالله جهانبازی با دادن کارت زرد دوم، او را از بازی اخراج کند.

به نظر شما در دربی 86 چه نتیجه ای رقم خواهد خورد؟

Vote to see the results
32% - 1392 votes
32% - 509 votes
30% - 48 votes